10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER’DEN ”KARI GİBİ MUTFAKTAN ÇIKMAYAN..” PANKARTINA TEPKİ: BU AHLAKSIZLIKTIR

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER’DEN ”KARI GİBİ MUTFAKTAN ÇIKMAYAN..” PANKARTINA TEPKİ: BU AHLAKSIZLIKTIR

Eklenme : 09.05.2023 - 17:04

AKŞENER’DEN ”KARI GİBİ MUTFAKTAN ÇIKMAYAN..” PANKARTINA TEPKİ: BU AHLAKSIZLIKTIR

Giresun’da halka seslenen İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına ve Ekrem İmamoğlu’na Erzurum’da düzenlenen saldırıya tepki gösterdi:

”– Biz sinirlenmeyeceğiz. Tehdit, iftira, hakaret, daha böyle bir şey görmedim. Bir seçime gidiyoruz, seçmenin bayramıdır seçim, seçmenin düğünüdür.

– Seçmeni dinlemelidir siyasetçi. Onun derdini anlamalıdır. O derde çözüm üretmelidir. Ondan sonra da o projeler üzerinden bir vizyon anlayışla hareket etmelidir.

“EY RECEP BEY, GEL BURAYI GÖR”

– Ama bu ülkenin cumhurbaşkanı kaybedeceğini anlayınca, hepimize Allahsız, kitapsız, dinsiz, imansız, darbeci, işgalci dedi. Ey Recep Bey, gel burayı gör.

– Sen yıllardır, “Ceketimi assam seçilirim, seçtiririm” dedin, onun için de Giresun’u gözden çıkardın. Fındığı Ferrero’ya peşkeş çektin. Fındık üreticisini terk ettin ve yabancıların eline teslim ettin. Şimdi çıkıp “Yerli ve milli benim” diyorsun. Haydi oradan, nereniz yerli? Nereniz milli?

“KAFAYI YEDİLER”

– Bir pankart var, Sayın Kılıçdaroğlu için “Karı gibi mutfaktan çıkmayan değil, arı gibi çalışan lider isteriz” deniyor. Ayıptır, her birinizi bir ana doğurdu. Bu ahlaksızlıktır. Bir Allah’ın kulu da o pankartı indirmedi. Keşke siz birer karı olabilseniz. Kafayı yedi bunlar. Psikiyatristlerin tedavisine muhtaçlar.”

Kullanılan bu cinsiyetçi dil kamuoyunda büyük tepki çekmişti. Kılıçdaroğlu İYİ Parti liderinin eşi Tuncer Akşener‘le mutfakta çay koyduğu bir fotoğrafı paylaşarak “Biz hayatı paylaşmaktan gurur duyarız. Alın şimdi bu fotoğrafı pankartınıza koyun. Sevgili genç mütedeyyin kadınlar, size aylarca ‘kazanımlarınızı kaybedersiniz’ propagandası yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. Bay Kemal asla kazanımlara dokunmaz” diye yazmıştı.

Akşener de Kılıçdaroğlu’nun bu tweetini alıntılayarak “13. Cumhurbaşkanımız Kemal Bey ve eşimi mutfakta görmekten ben de gurur duyuyorum. Çünkü ‘kadın işi’ – ‘erkek işi’ yoktur. ‘İnsan işi’ vardır, paylaşmak vardır, yardımlaşmak vardır. Unutturmaya çalışanlara 14 Mayıs’ta hep birlikte hatırlatacağız” demişti.

İLGİLİ HABER:

BU PANKART BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLAYDI..KADINLARIN ÖFKESİ BÜYÜK..AKŞENER VE KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları