28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

AKŞENER’E ÇİÇEK VEREN ÖĞRETMENİN ÖNCE MAAŞI KESİLDİ, SONRA SÜRÜLDÜ

Ana Sayfa » EĞİTİM » AKŞENER’E ÇİÇEK VEREN ÖĞRETMENİN ÖNCE MAAŞI KESİLDİ, SONRA SÜRÜLDÜ

Eklenme : 25.11.2022 - 8:35

AKŞENER’E ÇİÇEK VEREN ÖĞRETMENİN ÖNCE MAAŞI KESİLDİ, SONRA SÜRÜLDÜ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 20 Temmuz’da Giresun ve ilçelerinde yaptığı esnaf ziyaretinde kendisine çiçek veren öğretmenin başına gelmeyen kalmadı.

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre 21 yıllık öğretmen Mustafa Dizdar, Bulancak’ta Akşener’e bir buket çiçek verdi. Bu anları bir arkadaşı sosyal medyadan paylaştı. Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü de Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi muhasebe öğretmeni Dizdar hakkında siyasi faaliyetlere katıldığı gerekçesiyle soruşturma açtı.

Dizdar savunmasında siyasi faaliyette bulunmadığını, mitingde olmasının suç oluşturmadığını ve görüntülerin kendisinin paylaşmadığını söyledi. Değerlendirmede Dizdar’a yükseleceği son kademede olduğu için kademe ilerleme cezası uygulanamadı. Yerine maaşının yarısının kesilmesine ve eski okuluna 65 kilometre uzakta olan Güce ilçesindeki Güce Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne tayinine karar verildi.

İKİ KEZ CEZA

Karşı dava açmaya hazırlanan, Milli Eğitim Bakanlığı’na da dilekçe yazarak cezanın kaldırılmasını isteyen “Bir olaya iki ceza verildi. Bu Anayasa’ya da aykırı” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları