ALBAYRAK’IN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMINDAKİ ÇAĞRISINA HANGİ KURULUŞLARDAN DESTEK GELDİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ALBAYRAK’IN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMINDAKİ ÇAĞRISINA HANGİ KURULUŞLARDAN DESTEK GELDİ?

09.10.2018 - 21:44

ALBAYRAK’IN ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMINDAKİ ÇAĞRISINA HANGİ KURULUŞLARDAN DESTEK GELDİ?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde yaptığı “Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı”ardından Türkiye ekonomisinin en önemli kurumlarından Koç Holding’den de bir açıklama geldi. Açıklamada, “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programını uygun sektörlerde ve belirli ürünlerde yapacağımız indirimlerle destekliyoruz” denildi.

Koç Holding’in açıklaması şu şekilde;

“Koç Topluluğu olarak 90 yılı aşkın süredir Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde yatırım yapmaya devam ediyoruz. Son 5 yılda yapmış olduğumuz 35 Milyar TL’lik yatırım da bunun somut bir göstergesidir.

Son dönemde memleketimizin karşı karşıya olduğu sıkıntılı günlerin üstesinden hep birlikte gelebileceğimize inanıyoruz. Hiç şüphesiz uzun vadeli sürdürülebilir büyümeyi sağlama yolunda en öncelikli unsur ekonomide güven ortamının oluşmasıdır. Doğru politikalarla sanayimizi güçlendiren, Ar-Ge, üretim, istihdam ve ihracat kabiliyetlerimizi artıran ve yatırımları teşvik eden bir yaklaşım ülkemizin sahip olduğu potansiyeli daha da ileri taşıyacaktır.

Bu bağlamda, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’nı uygun sektörlerde ve belirli ürünlerde yapacağımız indirimlerle destekliyoruz.”

Posta gazetesinin haberine göre indirime giden şirketler şu şekilde:

Et ve Süt Kurumu 10 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Atatürk Orman Çiftliği 14 üründe yüzde 10 indirim yaptı.

Sığ ve toz gübreyle yemde yüzde 10 indirim yapıldı.

TMO pirinci yüzde 20-40 indirimle arasında satmaya devam edecek.

Çaykur önümüzdeki dönemde zam yapmayacak.

Carrefour, BİM, Şok, Migros ve Metro 50 üründe iki ay süreyle yüzde 10 indirim yaptığını açıkladı.

KOSGEB alacaklarında 3 ay ilave erteleme yapıldı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :