9 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

ALEC BALDWİN’E SİLAHI VEREN YÖNETMEN YARDIMCISI SİLAHTA GERÇEK MERMİ OLDUĞUNU BİLMİYORDU

Ana Sayfa » GÜNCEL » ALEC BALDWİN’E SİLAHI VEREN YÖNETMEN YARDIMCISI SİLAHTA GERÇEK MERMİ OLDUĞUNU BİLMİYORDU

Eklenme : 24.10.2021 - 13:00

ALEC BALDWİN’E SİLAHI VEREN YÖNETMEN YARDIMCISI SİLAHTA GERÇEK MERMİ OLDUĞUNU BİLMİYORDU

Ünlü aktör Alec Baldwin’in film çekimi sırasında yanlışlıkla açtığı ateş sonucu, görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetti. Mahkeme kayıtlarına göre Alec Baldwin’in sette ateşlediği silahı kendisine bir yönetmen yardımcısı “güvenli olduğu söylenerek” verdi.

Yönetmen yardımcısı Dave Halls, silahı Baldwin’e verirken içinde gerçek patlayıcı mühimmat olduğunu bilmiyordu. Kayıtlara göre Halls, bu sebeple silahın boş olduğu anlamına gelecek şekilde “Soğuk silah” diye bağırarak silahı aktöre teslim etti.

Detaylar, New Mexico eyaletindeki Santa Fe’de mahkeme emriyle Cuma günü yapılan polis soruşturmasının kayıtları açıklandıktan sonra ortaya çıktı.

Baldwin’in kanla kaplanan kıyafetlerinin de silahla birlikte kanıt olarak alındığı belirtildi. Mühimmat ve sette bulunan diğer silahlar da polis tarafından alındı.

Los Angeles Times gazetesi, kamera arkası ekipten beş kişinin, trajedi yaşanmadan birkaç saat önce “kötü çalışma koşullarını protesto etmek için” seti terk ettiğini yazdı. kaynak: BBC Türkçe

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları