ALİ KOÇ’TAN FENERBAHÇELİ GENCE SON VEDA: ”ATATÜRK’Ü, KİTAPLARI VE ŞİİRLERİ ÇOK SEVEN FENERBAHÇE SEVDALISI.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ALİ KOÇ’TAN FENERBAHÇELİ GENCE SON VEDA: ”ATATÜRK’Ü, KİTAPLARI VE ŞİİRLERİ ÇOK SEVEN FENERBAHÇE SEVDALISI.”

04.11.2018 - 21:34

ALİ KOÇ’TAN FENERBAHÇELİ GENCE SON VEDA: ”ATATÜRK’Ü, KİTAPLARI VE ŞİİRLERİ  ÇOK SEVEN FENERBAHÇE SEVDALISI.”

Galatasaray-Fenerbahçe derbisi sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Koray Şener için bugün Kadıköy’de tören düzenlendi.

Şener, 2 Kasım’da Galatasaray stadında oynanan maçta, sarı-lacivertli taraftarlar için ayrılan misafir tribününde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Şener’in Yenibosna’daki adli tıp kurumunda olan cenazesi bugün cenaze aracıyla önce Karacaahmet Gasilhanesi’ne, sonra da tören için Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’na götürüldü.

Buradaki törene, gencin annesi Gülümser, babası Rıfat, ağabeyleri Eray ve Güray Şener’in yanı sıra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler ve futbolcular da katıldı.

Çok sayıda taraftar da tören için Okul Açık tribününün alt katındaki yerini aldı. Diğer takımların taraftarlarından da cenazeye katılanlar oldu.

Törende Şener’in anısına hazırlanmış, fotoğraflarından oluşan bir video gösterildi.

‘Aldırma Fener, çok yakında güneşli günler’

Gencin ağabeyi Eray Şener, kardeşinin çok kitap okuduğunu, ‘karıncayı incitmekten korkan, yufka yürekli birisi olduğunu’dile getirdi.

Kardeşine “Gecesini gündüzünü Fenerbahçe’siyle yaşayan sarı-lacivert kardeşim” sözleriyle seslenen ağabey, şu ifadeleri kullandı: “Doğuştan Fenerbahçeliydin ve sonsuza dek sarı-lacivert formanla gidiyorsun yolculuğuna. Hep büyük adam olmak, sırasıyla basamakları tırmanıp yönetimde olmanın hayalini kuran kardeşim… Belki bu hayalin yarım kaldı ama bugün tüm Türkiye’nin arkasından ağladığı, dualar okuduğu bir taraftar ekolü olarak hayal bile edilemeyecek bir şekilde uğurluyoruz seni. Bugün tüm renkler senin için bir arada. Daha birbirimize, sana, küçüğümüze doyamadık. ‘Keşke’lerimiz kaldı geriye ama biliyoruz ki kocaman yüreğin ve tertemiz duygularınla cennette bizleri bekliyor olacaksın melek kardeşim… Her 10 Kasım’da ziyaretine gittiğin atamızın bu sefer temelli yanına gittin be Koray’ım… Senin de haykırdığın gibi;‘Kan ağladı bu yürekler, uykusuz geçti geceler, başını öne eğme, aldırma Fener, çok yakında güneşli günler.’

‘Kitapları seven Atatürk sevdalısı’

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, arkadaşlarının genci ‘çalışkan, özverili, ailesine, insanlara değer veren, Atatürk’ü, kitapları ve şiirleri çok seven, herkes tarafından sevilen Fenerbahçe sevdalısı’ olarak anlattığını dile getirdi.

Koç, şunları söyledi: “Seni şu an burada olan ve olmayan milyonların sevgisiyle uğurluyoruz. Birkaç gün önce attığın bir mesajında 10 Kasım için arkadaşlarına seslenip ‘Yine Atamızın huzurunda olacağız’ demişsin. Gözün sakın arkada kalmasın. Biz bu 10 Kasım’da, tarif edilemez üzüntümüz ile atamızın huzurunda binlerle seni temsil edeceğiz. Bu sezon her maça seni anarak çıkacağız, sahada mücadele ederken hep kalbimizde olacaksın ve Okul Açık’taki koltuğuna senin adını yazıp hep boş bırakacağız; bu tribünlerde seni her zaman yaşatacağız.”

Törenin ardından Şener’in cenazesi Kocaeli’ne götürüldü. Genç, Körfez Yarımca Mimar Sinan Camii’nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi olan Şener, Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği (1907 ÜNİFEB) üyesiydi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :