27 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ALİ KOÇ’TAN YAYINCI KURULUŞ BEIN SPORTS’A TEPKİ: FUTBOL TARİHİNİN EN AĞIR BOYKOT KAMPANYASINI BAŞLATIRIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ALİ KOÇ’TAN YAYINCI KURULUŞ BEIN SPORTS’A TEPKİ: FUTBOL TARİHİNİN EN AĞIR BOYKOT KAMPANYASINI BAŞLATIRIZ

Eklenme : 11.01.2021 - 20:27

ALİ KOÇ’TAN YAYINCI KURULUŞ BEIN SPORTS’A TEPKİ: FUTBOL TARİHİNİN EN AĞIR BOYKOT KAMPANYASINI BAŞLATIRIZ

Süper Lig’in 18. haftasında oynanan Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Fenerbahçe maçı, konuk ekibin 3-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Erzurumspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu. Gazete Duvar’da yer alan habere göre Koç, Fatih Karagümrük ile İttifak Holding Konyaspor arasında oynanan maçta ekrana yansıyan seslerde Fenerbahçe aleyhine tezahüratların yer alması nedeniyle dün özür dileyen yayıncı kuruluş beIN Sports’a ilişkin şunları söyledi:

“Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş arasında bazı sıkıntılar vardı, bu yeni bir şey değil. Dün oynanan Karagümrük maçında tatsız bir ses olayı vardı. Özür açıklamasını samimi bulmadığımızı, saatine baktığımızda bile altında çok fazla neden arayabilirsiniz. Tek kelimeyle ciddiyetsiz, saygısız bir yaklaşım olarak görüyoruz. Bir hatadan dolayı bu lafları etmem. Sezon başından beri muhtelif sıkıntılar yaşıyoruz. Rahatsızlıklarımı dile getirdik. Bu sorunların en kısa zamanda giderilmesini ifade etti. Bizim haddimize değil, kurumlarda kimin ne şekilde çalışacağı. Bunlar bizi ilgilendirmiyor.  Bizim yaptığımız görüşmeler, dünkü olaydan sonra bir problem olduğunun farkındalar. Fenerbahçe olarak bu sıkıntılar giderilene kadar yayıncı kuruluşla ilişkilerimizin çok sıkıntılı olacağını söyleyebiliriz. En medeni şekilde problemin çözülmesi için bekledik ama işler daha kötüye gitti. Maç görüntüler, maç tekrarları, maç özetleri, seçilen ve seçilmeyen görüntüler… Burada teknik hata, tercih hata olarak yorumlanamayacak şeyler. Ya düzelteceksiniz ya da Fenerbahçe olarak ilişkilerimizi ona göre düzenleyeceğiz. Size iyi niyetle yaklaştık çözmeniz için imkan verdik. Taraftarımız bu konuyu gündemde tutsun… Şu an bir dekoder kampanyasına gitmeyi düşünmüyoruz. Ancak böyle devam ederse, hayatlarında göremeyecekleri boykot kampanyası başlatırız. Futbol tarihinin en ağır kampanyası olur bu. Ben şu ana kadar hep onların yanında oldum. ‘Aynı gemideyiz. Onlar da para kazanacak, kazansın’ dedim. Bu çözülmeyecekse Fenerbahçe’nin ne olduğunu görürler. Gösteririz. Hodri meydan… Sabrımız tükendi, kendilerinin bileceği iş.”

‘GEÇMİŞE NAZARAN DAHA YAKINIZ’

Mesut Özil transferiyle ilgili konuşan Ali Koç “Mesut Özil’in hâlâ rüya olduğunu söylüyorum. Fenerbahçe Kulübü’nden bir kişi çıkıp bir açıklama yapmamıştır. Geçmişe nazaran daha yakın olduğumuz bir mevzu. Önemli olan oyuncunun, kulübüyle olan problemini çözmesi. Ancak kesinlikle bitmiş bir şey yok. Bitebilir de, bitmeyebilir de. Basında bitmiş gibi görünmesi bizim işimizi de zorlaştırmaktadır” dedi.

‘KAHVECİ VE VISCA İLE İLGİLENEBİLİRİZ’

Galatasaray’ın transfer listesinde bulunan Medipol Başakşehirli futbolcular İrfan Can Kahveci ve Edin Visca ile ilgili soruyu yanıtlayan Koç “Ekibimden bana gelen bu yönde bir talep yoktur. Kulüpleri, iki oyuncuyu da bu transfer penceresinde satmayı düşünürse ilgilenebiliriz. Bana ve yönetimime bu yönde gelen bir talep yoktur” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları