28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

AMASRA FACİASINDAN BU YANA TEK SÖZ ETMEYEN GENEL MADEN İŞ SENDİKASI BAŞKAN YARDIMCISI İSA MUTLU: CANIMIZI VERSEK DE ÜRETİME DEVAM

Ana Sayfa » GÜNCEL » AMASRA FACİASINDAN BU YANA TEK SÖZ ETMEYEN GENEL MADEN İŞ SENDİKASI BAŞKAN YARDIMCISI İSA MUTLU: CANIMIZI VERSEK DE ÜRETİME DEVAM

Eklenme : 21.11.2022 - 20:31

AMASRA FACİASINDAN BU YANA TEK SÖZ ETMEYEN GENEL MADEN İŞ SENDİKASI BAŞKAN YARDIMCISI İSA MUTLU: CANIMIZI VERSEK DE ÜRETİME DEVAM

 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve beraberindeki heyet, 42 maden işçisine mezar olan Bartın’ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesi’ne bağlı maden ocağını ziyaret etti.

Ziyareti sırasında skandal açıklamalarda bulunan Mutlu, “Savaşta arkadaşımızı kucağımızda kaybedebiliyoruz. Bize düşen bugün üretim cephesinde canlarımızı vermiş olmamıza rağmen mücadele etmek” dedi.

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Amasra’da katliamın yaşandığı maden ocağını ziyaret etti.

Mutlu burada yaptığı açıklamalarda skandal açıklamalarda bulundu.

GMİS Genel Başkanı Yardımcısı Mutlu, “42 canımızı hep beraber kaybettik, canlar bizim canımız. Daha önce bu acıların daha ağırlarını yaşamıştık. Bu bölgenin insanı bedeller ödeyerek bu ülkenin ekonomisine can kattı, katkı sağladı” dedi.

Mutlu şöyle konuştu:

“Bu bölge insanı bedel ödeyerek ekonomiye can kattı. Savaşta arkadaşımızı kucağımızda kaybedebiliyoruz. Bize düşen bugün üretim cephesinde canlarımızı vermiş olmamıza rağmen mücadele etmek.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları