19 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ETKİNLİĞİNDE BAYRAKLI ÖSO STANTI

Ana Sayfa » GENÇLİK » ANKARA ÜNİVERSİTESİ ETKİNLİĞİNDE BAYRAKLI ÖSO STANTI

Eklenme : 28.05.2022 - 22:20

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ETKİNLİĞİNDE BAYRAKLI ÖSO STANTI

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde (AYBÜ) 2022 Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’nde bir grup ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) bayraklı stant açtı.

Suriye’de Esad yönetimine karşı savaşan ve AKP iktidarının da destek verdiği cihatçı örgüt ÖSO, bayraklarıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’nde üç gün boyunca stant açtı. ÖSO bayrağı bunun yanı sıra üniversitenin şenlik tanıtım afişinde de yer aldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, AYBÜ öğrencisi T. A., görüntülere ilişkin “Rektör Prof. Dr. İbrahim Aydınlı şenlikte yer alan tüm stantları ziyaret etmiştir. ÖSO’nun stant açtığından Aydınlı haberdardı. ‘Görmedim’ diyemez. Rektör ya ÖSO bayrağının ne olduğunu bilmiyordu ya da izin verdi. Rektör’ün izni olmadan şenlikte stant açılamaz” dedi.

“NEYİN HAZIRLIĞI İÇİNDE OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ”

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi şenliğinde ÖSO standı açılmasına tepki gösterdi.

Emir, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “AKP, Suriyeli sığınmacıları içeri alırken onbinlerce ÖSO savaşçısını da gerektiğinde kullanılmak üzere topraklarımıza yerleştirdi. Şimdi sıra bu başıbozuk cihatçıları güçlendirmeye ve normalleştirmeye geldi. Önce SADAT sonra ÖSO! Neyin hazırlığı içinde olduğunuzu biliyoruz” ifadesini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları