ANKARA YENİ PARTİ SENARYOLARIYLA ÇALKALANIYOR. SADETTİN TANTAN BUNUN NİÇİN OLAMAYACAĞINI YURTSEVERLİK.COM’A AÇIKLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ANKARA YENİ PARTİ SENARYOLARIYLA ÇALKALANIYOR. SADETTİN TANTAN BUNUN NİÇİN OLAMAYACAĞINI YURTSEVERLİK.COM’A AÇIKLADI

03.03.2019 - 11:33

ANKARA YENİ PARTİ SENARYOLARIYLA ÇALKALANIYOR. SADETTİN TANTAN BUNUN NİÇİN OLAMAYACAĞINI YURTSEVERLİK.COM’A AÇIKLADI

 

Geçtiğimiz haftanın ana gündem maddelerinden biri eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve uzun yıllar ekonominin dümeninde bulunmuş eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan gibi artık AKP ile arasına mesafe koyduğu sır olmayan isimlerin “yeni parti” için kolları sıvadığı haberleri oldu.

Bir tarafta Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisinin, diğer tarafta Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı söyleniyor. Önce “iki parti kurulacak” diye başlayan iddialar daha sonra “tek parti için çalışma yapılıyor” iddialarına dönüştü.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, haberlere konu olan iki grubun kendi ağızlarından anlattıkları şöyle:

Bizim rahatsızlığımız sır değil. Bir süredir bizlere parti kurmamız için çeşitli kesimlerden, kişilerden telkinler, baskılar geldiği ortada. Bunun için sosyal medya hesaplarımızın altındaki yorumlara bakmanız yeterli.

Gül-Davutoğlu-Babacan isimlerinin zaman zaman bir araya geldiği doğru ancak birlikte hareket ettikleri iddiası yanlış.

Ahmet Davutoğlu yenibirparti.org sitesinden medya aracılığıyla haberdar oldu. Bu siteyle ilişkisi yoktur. Biz de baktık ve gördük ki bu adres 2018 yılında alınmış.

Davutoğlu’nun hangi noktada olduğunu merak edenlerin, 16 Nisan Referandumu için Konya’da düzenlenen “Evet” mitingindeki konuşmasına bakmaları yeterlidir. Hoca orada konuşmasını “evet” demeden bitirmiştir.

31 Mart yerel seçimine bu kadar kısa zaman kala bu üç ismin yeni parti/partiler kuracağı iddiası AK Parti tarafından kullanılmaktadır.

Dış düşmanlarla yetinmeyen AK Parti, olası bir başarısızlığı “iç düşmanlara” fatura etmek için bu dedikodunun dolaşıma girmesinden memnuniyet duymaktadır.

Bir parti kurulacak veya kurulmayacak demek için henüz erken. Herkes 31 Mart seçiminin sonucunu beklemek zorunda olduğunu biliyor.

Peki bütün bu açıklamalara Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan nasıl bir yanıt verdi?

Tantan Yurtseverlik.com’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Bana göre Ali Babacan, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve çevrelerinde kümelenenler bunu başaramazlar. Bana göre arşivlerdeki bilgiler ve Erdoğan’ın olası engellemeleri nedeniyle böyle bir şeyi gerçekleştiremezler. Tayyip Bey suça bulaşmış bütün herkesi arşivlemiş vaziyette. Arşivsiz kimse yok. Örgütlü suçun derebeyleri bugün Türkiye’yi ele geçirmiş durumda; hem yeraltında, hem de yerüstünde. Şimdi bunların kadrolarını halktan başka kimse aşağı indiremez. İsimleri bilinen partiler de, hadi yapalım deseler bile başaramazlar. Bugün sadece iktidar için değil, muhalefette de örgütlü suçun derebeyleri partilere hakim durumdalar. Umut ederim ki 31 Mart’tan sonra halk uyanarak, bilinçli bir şekilde toparlanarak, yani ülkenin nitelikli evlatları bir araya gelerek tehlikeli gidişe dur diyebilirler.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :