27 Kasım 2021 - Hoş geldiniz

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ TARTIŞMASI. FATİH ALTAYLI : ”YAVAŞ ANKARA’DA 5 PUAN ÖNDE.”- MELİH GÖKÇEK: ”YAPACAĞIM AÇIKLAMALARLA YAVAŞ 5 PUAN GERİLEYECEK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ TARTIŞMASI. FATİH ALTAYLI : ”YAVAŞ ANKARA’DA 5 PUAN ÖNDE.”- MELİH GÖKÇEK: ”YAPACAĞIM AÇIKLAMALARLA YAVAŞ 5 PUAN GERİLEYECEK.”

Eklenme : 25.01.2019 - 10:32

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ TARTIŞMASI. FATİH ALTAYLI : ”YAVAŞ ANKARA’DA 5 PUAN ÖNDE.”- MELİH GÖKÇEK: ”YAPACAĞIM AÇIKLAMALARLA YAVAŞ 5 PUAN GERİLEYECEK.”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 31 Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere dair konuştuğu muhafazakar bir araştırmacının kendisine “Ankara’da Mansur Yavaş beş puan önde” dediğini aktardı.

Fatih Altaylı, “Anketçinin notları” başlığıyla yayımlanan yazısında 31 Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlere dair bazı anekdotlar paylaştı.

”- CHP, AK Parti’nin bu seçimlere giderken içinde bulunduğu zafiyetlerden yararlanamıyor. İstanbul’da Sarıgül konusunda büyük hata yaptılar. Ekrem İmamoğlu yarışa başladığı sırada CHP, AK Parti’nin 10 puan gerisindeydi. Bu fark birkaç hafta içinde 5 puana kadar düştü. Ancak Sarıgül’ün aday gösterilmemesi CHP’ye 1.5 ila 2 puan arasında bir kayıp getirir. Büyükşehir seçimine mal olabilir.

— Son seçimde büyükşehire layık gördükleri birini, bir sonraki seçimde ilçe adayı bile yapmamayı CHP zor anlatır.  Sarıgül DSP’den aday olursa AK Parti kesin destek atar. CHP büyükşehire giden yolun ilçe ilçe döşendiğini anlayamıyor. Kaybedeceği kesin olan yerlerde bile 1-2 puan arttıracak adaylar bulmaları lazımdı.

— Binali Bey adaylığı uzun süre kabul etmeme görüntüsü verdi. Bu AK Parti’nin aleyhine oldu. İsteksiz ve yorgun bir görüntü imajı oluştu.

— İstanbul’da yüzde 20 oranında Kürt seçmen var. Bunun yüzde 7’si AK Parti’ye, yüzde 5’i CHP’ye, kalanı HDP’ye oy verir. HDP İstanbul’da Altan Tan benzeri muhafazakar bir Kürt’ü aday gösterirse AK Parti’den çok oy alır.

– Ankara’da Mansur Yavaş 5 puan önde. Mansur Bey son şansı olduğunu bilerek çok iyi çalışıyor. AK Parti ilçelerde de hata yaptı. Turgut Altınok AK Parti’nin tek avantajı.

— Adana’yı CHP alır.

— Antalya’da Muhittin Böcek önde. Menderes Türel’in şapkadan tavşan çıkarması lazım ama çok zor.

— Muğla AK Parti’ye gidecek gibi.

— Aydın’ı CHP alır.

Eskişehir’de hocanın işi ilk kez zor. Başa baş bir durum var. AK Parti çok az önde gibi.

— Manisa’yı Cumhur ittifakı alır. Millet İttifakı Özdağ’ı aday gösterebilseydi durum değişirdi.

— Balıkesir çok başa baş. Her şey olabilir.

— Bu seçimde eski AK Partililer çok değerli. Ordu’da, Samsun’da oyun bozabilirler.”

 

Bu arada CNN TÜRK’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına mesaj gönderen Melih Gökçek, “Yapacağım açıklamaların ardından Mansur Yavaş 3-5 puan kaybetmezse ben siyaseti bilmiyorum diye itiraf edeceğim” dedi. Mansur Yavaş da Gökçek’e CNN TÜRK’e mesaj göndererek yanıt verdi.

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Melih Gökçek’in açıklamalarına dair bir mesaj gönderdi.

Mansur Yavaş, konuyla ilgili “Melih Gökçek konuşacaksa bunun bana yarayacağını bilir. Özhaseki’ye zarar vermek için yapacaktır. Benim Ankaralı olmadığım iddiasını gündeme getirip Özhaseki’nin ailesinin isim ve soyadı değişikliğinin gündeme gelmesini istiyor olabilir. Benim kaydım ortada, 1843’ten beri Beypazarı’nda ailem, bunu yayınladım. Bile bile bunu iddia etmesinin başka nedeni olamaz” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine Melih Gökçek de konuyla ilgili programa özel açıklamalar yaptı. Gökçek, gönderdiği mesajda şunları söyledi:

“Madem konuşmalarım kendisine yarıyor, daha konuşmadan niye paniklemiş. Bıraksın konuşalım. O işin farkında. Yarın Mansur, 3 ila 5 puan kaybetmezse ben siyaseti bilmiyorum diye itiraf edeceğim.” Sputnik

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları