ANKARA’DAN KULİS HABERLERİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ANKARA’DAN KULİS HABERLERİ

21.11.2018 - 9:58

ANKARA’DAN KULİS HABERLERİ

Hürriyet Gazetesi Abdülkadir Selvi- “23 Ekim’de iki lider tarafından yerel seçimlerde ittifak yapılmayacağı açıklanmıştı. 21 Kasım’da Erdoğan ile Bahçeli’yi bir araya getiren sadece seçim hesabı olmadı elbette ki. Arka kapı diplomasisi de yürüdü. Bu süre zarfında önemli bir iş adamının devreye girip iki parti arasında mekik diplomasisi yürüttüğü söyleniyor. Ankara’yı sona bıraktım. Mansur Yavaş’ın adaylığını hem Akşener hem Kılıçdaroğlu istiyordu. Yavaş’ın hangi partiden aday olacağı kesinleşmedi. Ancak partilerin Mansur Yavaş olmadığı takdirde kimi aday gösteririz arayışı başladı.”

 

Yeniçağ Gazetesi- Ahmet Takan- ”Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yerel seçimlerde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yi destekleyeceği, buna karşılık Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevini talep edeceği iddia ediliyor.”

 

Sözcü Gazetesi -Saygı Öztürk- Murat Karayalçın röportajından- ”CHP’nin adayı CHP’li olmalı. Dışarıdan gelen ve milletvekili seçilen İlhan Kesici de Mehmet Bekaroğlu’da Bülent Kuşoğlu’da, partimizin üyesi. Başka partilerden kim gelirse bizim canımız ciğerimiz. 2014 seçimini kaybeden Mansur Yavaş, seçim sonrası CHP’den istifa edip dilekçesini Yargıtay Başsavcılığı’na verdi. Şimdi ‘rozetsiz aday’ diyor. Benim yakamda CHP rozeti vardı ama tarafsız belediye başkanıydım. Evet, CHP’nin başkan adayları partili olmalıdır ama CHP-İYİ Parti yönetimlerinin sürdürmekte olduğu görüşmelerin sonucunu da saklı tutuyorum.”

 

Habertürk Gazetesi- Fatih Altaylı- ”İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yüzde 99,9999 Binali Yıldırım. AK Parti İstanbul Büyükşehir’i asla ve kat’a riske atmak istemiyor belli. Beyoğlu için Haydar Ali Yıldız kesinleşmiş. Beyoğlu’nda 3 dönemini dolduran Misbah Demircan ise Sarıyer’e aday oluyor. Büyükçekmece’de Recep Erol, Ümraniye’de İsmet Yıldırım, Bakırköy’de sürpriz ve tanıdık bir isim, Ali Talip Özdemir, Zeytinburnu’nda Ömer Arısoy AK Parti’nin adayları.Esenler ve Üsküdar’da ise mevcut başkanlarla devam kararı alınmış.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :