28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’İN YALVARDIĞI ANLAR: UÇAK, HELİKOPTER GÖNDERİN, YANIYOR İNSANLAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’İN YALVARDIĞI ANLAR: UÇAK, HELİKOPTER GÖNDERİN, YANIYOR İNSANLAR

Eklenme : 02.08.2021 - 22:00

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK’İN YALVARDIĞI ANLAR: UÇAK, HELİKOPTER GÖNDERİN, YANIYOR İNSANLAR

Son dakika gelişmesi… Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları, komşu ilçe olan Gündoğmuş’un mahallelerine ulaştı.

Yüksek sıcaklık, düşük nem ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yayılan alevler, Ortakonuş’un yanı sıra rüzgarın da etkisiyle Çarızözü, Senir, Narağacı, Balkaya ve Ümütlü mahallerine sıçradı.

İLÇE MERKEZİ BOŞALTILIYOR

Alevler ilçe merkezini de tehdit ettiği için ilçe merkezinin tedbir amaçlı boşaltılmasına yönelik cami hoplöründen anonslar yapıldı. Bölgede görev yapan jandarma ve polis ekipleri de tahliyelerin hızlı şekilde gerçekleştirilmesi için çaba sarf ediyor.

BAŞKAN’IN YARDIM ÇIĞLIĞI

Cumhuriyet’te yer alab habere göre Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Twitter’daki hesabı üzerinden yaptığı canlı yayınla “yardım” çağrısında bulundu. Böcek, “Yangın şehire indi. Ne olur buraya uçak, helikopter gönderin. Bütün yetkililere sesleniyorum; yanıyor insanlar” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER: TÜRKİYE BÜYÜK BİR KRİZLE KARŞI KARŞIYA VE BU KRİZ YÖNETİLEMİYOR. 1997-2002 YILLARI ARASINDA BAŞTA BÜYÜK MARMARA DEPREMİ OLMAK ÜZERE BİRBİRİ ARDINA YAŞANAN BÜTÜN DOĞAL AFETLERDE ÜSTLENDİĞİ KOORDİNASYON GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİREN ESKİ DEVLET BAKANI HASAN GEMİCİ EN AZ YANGIN KADAR TEHLİKELİ OLAN GERÇEĞİ AÇIKLADI: HİÇBİR HAZIRLIKLARI OLMADIĞINDAN YANGIN FELAKETİNİ YÖNETEMİYORLAR, TSK VE EMNİYETİN ELİNDEKİ OLANAKLAR VE İNSAN GÜCÜ KULLANILMIYOR, YABANCI ÜLKELERDEN YARDIM İSTENMEMİŞ, BELEDİYE BAŞKANLARI DEVRE DIŞI, SİVİL TOPLU ÖRGÜTLERİYLE BAĞLANTI YOK VE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ KRİZ TEK BİR ELDEN YÖNETİLMİYOR, BÖYLESİ OLAĞANÜSTÜ DÖNEMLERDE TOPLUMLA VE KURUMLARLA SAĞLANMASI GEREKEN İŞBİRLİĞİ YOK..İŞTE KRİZİN PERDE ARKASI..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları