14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ARALIK AYI ANKETİNDE CHP’DEN DİKKAT ÇEKEN ATAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » ARALIK AYI ANKETİNDE CHP’DEN DİKKAT ÇEKEN ATAK

Eklenme : 29.12.2021 - 21:06

ARALIK AYI ANKETİNDE CHP’DEN DİKKAT ÇEKEN ATAK

Birçok değerlendirmeye göre Türkiye seçim sürecine girdi.

Siyasi partilerin seçimlere yönelik açıklamaları da bu değerlendirmeye güçlendirirken; kamuoyunun seçim anketlerine olan ilgisi her geçen artıyor.

Son olarak MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özen Sencar, şirketin Aralık ayı seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

CHP’DEN YÜZDE 3’LÜK SIÇRAMA

Sonuçlara göre en dikkat çeken parti CHP oldu.

‘Bu Pazar milletvekili seçimi olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?’ sorusuna Kasım ayı anketinde katılımcıların yüzde 17.1’i CHP yanıtını vermiş, kararsızlar dağıtıldığında ise bu oran 22.6’ya ulaşmıştı.

Aralık anketinde ise katılımcılar aynı soruya yüzde 20.3 oranında CHP yanıtını verirken; kararsızlar dağıtıldığında bu oran 27.4’e yükseldi.

AKP YÜZDE 32’DE KALDI

Aralık sonuçlarına göre, AKP’ye oy verecek yurttaşların oranı yüzde kararsızlar dağıtılmadan 23.9, kararsızlar dağıtıldığında ise 32.3.

İYİ PARTİ 14.2, HDP 11.9, MHP 5.3

İYİ Parti’nin kararsızlar dağıtıldığında oy oranı yüzde 14.2 olurken; HDP’nin 11.9, MHP’nin 5.3, Memleket Partisi’nin 1.6, Saadet Partisi’nin 1.5, Gelecek Partisi’nin 1.1 seviyelerinde olduğu görüldü.

Anket sonuçları şöyle:

20 ARALIK ÖNCESİNDE YAPILMIŞ

MetroPOLL’ün Aralık anketi 11-15 Aralık tarihleri arasında yapıldı.

Anket, 20 Aralık gecesi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni ekonomik politikası ile düşüşe geçen doların, seçmenlerdeki karşılığını yansıtmadığı belirtilebilir.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları