ARTIK BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER. HAKAN’DAN ALÇI’YA YENİ SORULAR:”FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BANK ASYA’SINDAN ALDIĞINIZ KREDİNİN MİKTARI NEDİR?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ARTIK BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER. HAKAN’DAN ALÇI’YA YENİ SORULAR:”FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BANK ASYA’SINDAN ALDIĞINIZ KREDİNİN MİKTARI NEDİR?”

05.06.2018 - 9:59

ARTIK BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER. HAKAN’DAN ALÇI’YA YENİ SORULAR:”FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BANK ASYA’SINDAN ALDIĞINIZ KREDİNİN MİKTARI NEDİR?”

Ahmet Hakan kendisine “Çoktan madara olmuş bir muhbir” diyen Nagehan Alçı’ya “Bank Asya” hatırlatması yaparak, “Ne oldu sizin şu Bank Asya işi?” dedi ve “Niye size hiçbir şey olmuyor meselesini de bir açıklığa kavuşturuver bi zahmet?” ifadelerini kullandı.

Alçı, dünkü köşesinde Ahmet Hakan’a yönelik, ” Görüyorum ki polislere hafiyelik ve savcılara muhbirlik işini iyice benimsemişsin. Kanal D’den sonra Hürriyet’ten de gönderilme ve hapse atılma korkusuyla karakterine son derece uygun bir meslek olan jurnalcilik limanına demir atmışsın” dedi.

AHMET HAKAN’DAN YANIT GECİKMEDİ 

Ahmet Hakan’ın Alçı’ya cevap verdiği yazısından ilgili bölüm şöyle:

UZATMADAN, laf kalabalığına getirmeden, geçiştirmeden, yuvarlamadan cevap ver Nagehan:

– FETÖ Terör Örgütü’nün Bank Asya’sından aldığınız kredinin toplam miktarı nedir?

– Krediyi FETÖ Terör Örgütü’nün bankasından hangi şartlarda aldınız?

– FETÖ terör örgütü, kredide size bir avantaj sağladı mı?

– Mesela “Zekeriya Öz’ün heykeli dikilmelidir” sözü nedeniyle size kıyak yaptı mı FETÖ?

– Kredinin ne kadarını FETÖ’nün Bank Asya’sına ödediniz? TMSF’ye ödediğiniz ya da ödeyeceğiniz miktar nedir?

– Bank Asya’dan o krediyi alan herhangi bir gariban memuru olsaydı, KHK ile görevden atılır mıydı, atılmaz mıydı?

Hadi Nagehan! Cevap ver.

Ama uzatmadan, ama laf kalabalığına getirmeden, ama geçiştirmeden, ama yuvarlamadan.

NE OLMUŞTU?

Ahmet Hakan, 1 Haziran 2018 tarihli ‘Gazeteciliğin geldiği son nokta’ başlıklı yazısında, Muharrem İnce’nin konuk olduğu, Nagehan Alçı’nın da gazeteciler arasında yer aldığı televizyon programıyla ilgili olarak ‘Eskiden…Siyasetçiler madara olurdu. Bugün… Gazeteciler madara oluyor.’ ifadelerini kullanmıştı.

Nagehan Alçı da Ahmet Hakan’ın bu sözlerine yanıt niteliğindeki ‘Çoktan madara olmuş bir muhbirin portresi’ başlıklı yazısında şu ifadeleri kullanmıştı;

“AK Partililerden CHP’lilere, MHP’lilerden HDP’lilere toplumdaki herkesin müşterek nefretini kazanmış bir insan düşünün. 80 milyon içinde hiç kimse ona güvenmiyor ve sözlerine inanmıyor. Çünkü dara düşünce herkesi yarı yolda bırakmış, zor durumdakilere acımasızca tekme vurmuş. Yeri gelmiş şahsi menfaatleri için en yakınlarını ve hayatında sadece iyilik gördüğü dostlarını sırtından hançerlemiş, en samimi arkadaşlarına bile kasten kötülük yapmış. Kötülük yapmakla ve kötü insan olmakla gurur duyan bu patolojik şahsiyet utanmadan hâlâ, tüm Türkiye’ye defalarca madara olduğu halde ahkâm kesiyor.

Nagehan Alçı için çok konuşulacak ‘Bank Asya‘ hatırlatması yapan Hakan ‘Niye size hiçbir şey olmuyor meselesini de bir açıklığa kavuşturuver bi zahmet?’ ifadelerini kullandı.

Ahmet Hakan, kendisi hakkında çok sert ifadeler kullanan Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı ‘ya yanıt verdi.

“Nagehan! Ne oldu sizin şu Bank Asya işi” diye sorana Ahmet Hakan , “Bank Asya’nın önünden geçenlerin bile hayatlarının karartıldığı bir dönemde… Bank Asya’dan misler gibi kredi çekmenize rağmen niye size hiçbir şey olmuyor meselesini de bir açıklığa kavuşturuver bi zahmet.” diye yazdı.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :