14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ARTIK EKMEĞE ULAŞMAK BİR BAŞARI..İŞTE İSTANBUL’DA HALK EKMEK BÜFELERİ

Ana Sayfa » EKONOMİ » ARTIK EKMEĞE ULAŞMAK BİR BAŞARI..İŞTE İSTANBUL’DA HALK EKMEK BÜFELERİ

Eklenme : 14.12.2021 - 8:30

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Döviz kurundaki artışın etkilerinden biri de ekmeğe gelen zamlar. İstanbul’da 1 ekmeğin 3.5 TL’den satılması ile dar gelirlilerin 1.25 TL’den satılan Halk Ekmek büfelerinin önlerinde oluşturduğu kuyruklar her geçen gün uzuyor.

GÜNGÖREN

Vatandaşlar arasında bayat ekmek soranlar dahi var. Güngören’de Halk Ekmek arabasının gelmesini bekleyen bir vatandaş krizi ilk dar gelirlilerin hissettiğini söyleyerek kuyruğu gösterdi, “Bu durumun başka bir açıklaması var mı” diye sordu. Sultangazi’de kuyruğa giren emekli Mehmet Ali Yurtseven de “Vallahi millet ölüyor kefeni yok. Geçinemiyorum, bir ekmek alacak param kaldı” dedi.

ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ

Kartal’da Halk Ekmek büfesi işletmecisi, son zamanlarda alım gücü düşen vatandaşların arttığına dikkat çekti. İşletmeci, “Askıda ekmek var mı ya da bayat ekmek satıyor musunuz” diyenlerin olduğunu belirtti.

KARTAL

4 ekmek sınırı geldi

İstanbul’un birçok semtinde görülen uzun kuyruklarda bekleyen vatandaşlar, ekmeğin geç geldiği durumlarda bu kuyrukların daha da uzadığını söylüyor.

SULTANGAZİ

Bazı büfeler ise yoğunluğa göre satışları kişi başına 4 ekmekle sınırlı tutuyor. Zaman zaman sıra tartışmaları da yaşanıyor. Özellikle soğuk havalarda uzun kuyruk sonlarında sıraya girenler, sonradan gelip önlerden ekmek almak isteyenlere tepki gösteriyor. kaynak: Sözcü- Fahrettin Öztürk

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları