4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

ASGARİ ÜCRETTE ”KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DİYE AÇLIK SINIRINI SAVUNAN TÜRK İŞ BAŞKANI ATALAY’DAN YENİ AÇIKLAMA

Ana Sayfa » GÜNCEL » ASGARİ ÜCRETTE ”KIRMIZI ÇİZGİMİZ” DİYE AÇLIK SINIRINI SAVUNAN TÜRK İŞ BAŞKANI ATALAY’DAN YENİ AÇIKLAMA

Eklenme : 03.12.2022 - 8:43

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Yüzde 85’i aşan enflasyonun altında ezilen çalışan milyonlar tüm dikkatleri ile asgari ücret görüşmelerini takip ederken, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay‘ın TRT haber yayınında, 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı olarak açıklanan 7.785 lirayı asgari ücret görüşmesinde “kırmızı çizgileri” göstermesi vatandaşın tepkisini çekti. Tepkiler üzerine açıklama yapan Atalay, ““Açlık sınırını sanki asgari ücret olarak kabul etmişiz gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Ben pazarlık masasında bana sorulduğunda, açlık sınırı ortada ben bunun üzerini konuşacağım demek istedim” dedi.

Sözcü’de yer alan habere göre, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, “Açlık sınırını sanki asgari ücret olarak kabul etmişiz gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Ben pazarlık masasında bana sorulduğunda, açlık sınırı ortada ben bunun üzerini konuşacağım demek istedim. Bugüne kadar açlık sınırının altında zam aldığımız da oldu. Ama tabanın isteği bu yöndeydi” ifadelerini kullandı.

Televizyondaki programda açlık sınırındaki bir ücretin, asgari ücret olarak kabul edilip edilmeyeceği sorulduğunu belirten Atalay, “Ben de bu soruya karşılık olarak bunu kesinlikle kabul etmeyeceğimizi, zaten onun bir açlık sınır olduğunu, bu tutarın üzerinde gelecek teklifleri görüşebileceğimizi söyledim. Yayını izleyenler benim ne demek istediğimi çok daha iyi anlarlar. Emekçilerimiz rahat olsun, biz verilmesi gereken mücadeleyi en iyi şekilde vereceğiz” dedi.

İLGİLİ HABER: ÜLKE NÜFUSUNUN YÜZDE 60’DAN FAZLASI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE MAHKUM OLMUŞ DURUMDA.  AÇLIK SINIRINDA YAŞAYANLAR İÇİN ZİNCİR MARKETLERE, BANKALARIN BOL KESEDEN DAĞITIP SOYGUN AMAÇLI KULLANDIKLARI KREDİ KARTLARINA ESİR DÜŞMELERİNİN ARDINDAN TEK KURTULUŞLARI AZICIK SOLUK ALMALARINI SAĞLAYACAK ÜCRET ARTIŞIYDI.  ONUN DA ÖNÜNÜ ERGUN ATALAY TIKADI. HER DAİM İKTİDARIN CAN SİMİDİ..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları