ATEŞLE OYNUYORLAR. MÜFTÜ ODATV’Yİ TEHDİT ETTİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ATEŞLE OYNUYORLAR. MÜFTÜ ODATV’Yİ TEHDİT ETTİ.

30.12.2018 - 19:52

ATEŞLE OYNUYORLAR. MÜFTÜ ODATV’Yİ TEHDİT ETTİ.

Müftüden Odatv’ye tehdit: Charlie Hebdo’nun yaptıkları yanına kâr kalmadı

Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Odatv’de Hazreti Muhammed’e hakaret edildiğini ettiğini iddia etti. Altıok, “Charlie Hebdo ve Efendimiz dönemindeki Ka’b Bin Eşrefler sürekli dilleri ile alay ederek, hakaret etmeye çalışmışlardır fakat bu yaptıkları yanlarına kâr kalmamıştır” dedi.

Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Odatv’nin Hazreti Muhammed’e hakaret ettiğini öne sürdü. Altıok, “Charlie Hebdo ve Efendimiz dönemindeki Ka’b Bin Eşrefler sürekli dilleri ile alay ederek, kampanyalar yaparak, bir takım algı operasyonları ile hakaret etmeye çalışmışlardır fakat bu yaptıkları yanlarına kâr kalmamıştır” ifadelerin kullandı.

İLKHA’ya konuşan Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, Odatv’nin Hazreti Muhammed’e hakaret ettiğini ve özür dilemesini gerektiğini savundu. Fransa’da, El Kaide tarafından Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırıyı hatırlatan Altıok, şu ifadeleri kullandı:

“Charlie Hebdo ve Efendimiz dönemindeki Ka’b Bin Eşrefler sürekli dilleri ile alay ederek, kampanyalar yaparak, bir takım algı operasyonları ile hakaret etmeye çalışmışlardır fakat bu yaptıkları yanlarına kâr kalmamıştır. Ben inanıyorum ki bu yaptıkları, toplumun vicdanında bunlar mahkûm olacaklardır. Bunları özür dilemeye davet ediyorum çünkü tövbe İslam’da kabul edilir ve ölmeden önce yapılması gerekir.”

Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Odatv’de birinin kılına zarar gelirse; sorumlusu teröristleri yüreklendiren, izleyen, destekleyen görevlilerdir!” dedi.

Odatv Genel yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da “Devletin maaşlı memurunun terör propagandasına sessiz kalacak mısınız? Müftünün çağrısıyla yayılan katliam çetelerinin çağrılarını izleyecek misiniz? Dün mezar evlerde domuz bağlarıyla katliam yapan çetelerin ‘Charlie Hebdo’ işaretiyle terör çağrısına devlet teslim olacak mı?”diyerek tepki gösterdi.

Gazeteciler ve siyasetçilerin, Ahmet Altıok’a tepkileri ise şöyle:

RSF Türkçe@RSF_tr
fatih portakal

@fatihportakal

Diken

@DikenComTr

Müftüden Odatv’ye alenen katliam tehditi: Charlie Hebdo’nun yanına kar kalmadıhttp://www.diken.com.tr/muftuden-odatvye-alenen-katliam-tehditi-charlie-hebdonun-yanina-kar-kalmadi/ 

@ATuncayOzkan

Barış Terkoğlu

@baristerkoglu

Devletin memuru, Diyanet görevlisi Odatv’ye katliam çağrısı yapıyor.
Domuz bağlarıyla, mezar evleriyle vahşi bir örgütün yayınından, El Kaide eylemini örnek veriyor.
Odatv’de birinin kılına zarar gelirse; sorumlusu teröristleri yüreklendiren, izleyen, destekleyen görevlilerdir! https://twitter.com/odatv/status/1079143463608827911 

@sahmetsahmet

Adı üstünde: Devletin müftüsü.
Devletin müftüsünden Odatv’ye açık katliam çağrısı https://odatv.com/devletin-muftusunden-odatvye-acik-katliam-cagrisi-30121833.html 

@AytunCiray

Bu iç savaş ve katliam çağrısının daniskası.
Devletin müftüsünden Odatv’ye açık katliam çağrısı https://odatv.com/devletin-muftusunden-odatvye-acik-katliam-cagrisi-30121833_m.html 

@eczozgurozel

AKP’nin lanetlediği Charlie Hebdo katliamıyla @odatv yi hedef gösteren müftü hakkında derhal soruşturma başlatılmalıdır.

Basına yönelen tehditlere sessiz kalmak, hükümetin pozisyonunu gösterir.

AKP karar vermeli, katliamı kınıyor mu, yoksa meczup müftüsüne sahip mi çıkıyor? Duvar

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :