2 Mart 2021 - Hoş geldiniz

AVRASYA ARAŞTIRMA’DAN KEMAL ÖZKİRAZ’IN, İNCE’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI KONUSUNDA ”ÇOK İYİ HATIRLIYORUM” DEDİĞİ AYRINTILARDA ”HATIRLAMADIĞI” NEYDİ?

Ana Sayfa » İÇ ve DIŞ SİYASET » AVRASYA ARAŞTIRMA’DAN KEMAL ÖZKİRAZ’IN, İNCE’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI KONUSUNDA ”ÇOK İYİ HATIRLIYORUM” DEDİĞİ AYRINTILARDA ”HATIRLAMADIĞI” NEYDİ?

Eklenme : 13.02.2021 - 9:15

AVRASYA ARAŞTIRMA’DAN KEMAL ÖZKİRAZ’IN, İNCE’NİN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI KONUSUNDA ”ÇOK İYİ HATIRLIYORUM” DEDİĞİ AYRINTILARDA ”HATIRLAMADIĞI” NEYDİ?

 

Avrasya Araştırma Merkezi’nin sahibi Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanlığı seçimi için aday belirlenmeden önce 4 anket yapıp sonuçlarını sunduğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İnce’nin aday yapılması durumunda yüzde 30’u geçeceğini bildiğini medyada paylaşmasının ardından gözler 2018’de yapılan genel seçimlere çevrildi.

Özkiraz o seçimlerde CHP listesinden İstanbul 3. bölgeden, 32. sıraya konularak aday olmuştu.

Avrasya Araştırma Merkezi sahibi Kemal Özkiraz son paylaşımında Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmelere dikkat çekerek şunları söyledi:

”Bu süreçte bazen günde 2. kez baş başa görüştük. Yılmaz Hocanın hem kitlemiz tarafından kabul edileceğini hem de karşıyı bloklaştırmayacağını, Sayın Şener ve Kesici’nin de karşıdan oy alabileceğini, İnce’nin daha yüksek oy almasına rağmen karşıyı bloklaştırabileceğini savundum. Kemal Kılıçdaroğlu’nun her adayı isim isim analiz ederek ‘Daha yüksek oy alacak birisi varken varsayımlarla hareket etmek mantıklı olmaz, en mantıklısı Muharrem İnce’ dediğini çok iyi hatırlıyorum.”

Özkiraz ”çok iyi hatırlıyorum” dediği o süreçte CHP’den İstanbul 3.bölge 32.sıradan yani seçilme ihtimalinin yok denecek kadar az olduğu bir yerden aday gösterilmişti.

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları