AVRUPA PARLAMENTOSU TÜRKİYE RAPORTÖRÜ, CUMHURİYET’TEKİ DEĞİŞİMİ ”ERDOĞAN’LA UYUMLU AŞIRI MİLLİYETÇİLER..” DİYE YORUMLAYINCA..

Ana Sayfa » GÜNCEL » AVRUPA PARLAMENTOSU TÜRKİYE RAPORTÖRÜ, CUMHURİYET’TEKİ DEĞİŞİMİ ”ERDOĞAN’LA UYUMLU AŞIRI MİLLİYETÇİLER..” DİYE YORUMLAYINCA..

10.09.2018 - 17:01

AVRUPA PARLAMENTOSU TÜRKİYE RAPORTÖRÜ, CUMHURİYET’TEKİ DEĞİŞİMİ ”ERDOĞAN’LA UYUMLU AŞIRI MİLLİYETÇİLER..” DİYE YORUMLAYINCA..

Odatv- Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekili ve Türkiye Raportörü Kati Piri, Cumhuriyet Vakfı’nda yönetimin değişmesi ve ardından Cumhuriyet gazetesinden gelen istifaları değerlendirdi.

Kati Piri’nin Cumhuriyet gazetesi için “Erdoğan’la uyumlu aşırı milliyetçilerin eline geçtiği” iddiasını ortaya atması tepki çekti. Piri, Twitter’da “Son bağımsız gazete Cumhuriyet, baskınlar, kovuşturmalar, gazetecilerinin uğradığı tutuklama ve hapis cezalarının ardından şimdi Erdoğan’la uyumlu aşırı milliyetçilerin eline geçti. Bu Türkiye’de basın özgürlüğü bakiyesine son bir darbe mi?” mesajını paylaştı.

Kati Piri’nin mesajına Cumhuriyet yazarı ve gazetenin Yayın Kurulu Üyesi Mine Kırıkkanat’tan yanıt geldi. Mine Kırıkkanat “Biz Cumhuriyet’in cumhuriyetçi ve laik değerlerini savunmak için ağır bedel ödemiş gazetecileriyiz. Ama siz, tek kaynaktan doğrulamadan aldığınız haberlerle vasat altı bir siyasetçisiniz ve hakkımızda yaptığınız yargısız infazla, gazeteci de olamazdınız!” mesajıyla karşılık verdi.

İşte o mesajlar:

CHP eski Milletvekili Hüseyin Aygün ise Kati Piri’ye “Cumhuriyet tartışmasına AB Raportörü Piri de katılmış: ‘Gazete, Tayyip Erdoğan’la aynı hizadaki aşırı ulusalcıların eline geçti.’ Eskiden neydi ki? İnsel, Aydıntaşbaş, Engin.. Bunlar her gün ne yazıyordu? Evvelden, ‘Erdoğan ile aynı hizadaki liberallerin yönetiminde’ değil miydi?” mesajıyla tepki gösterdi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :