AVUSTRALYA TURİZM, NORMALLEŞME DEMEDİ, SALGINDA İŞ İŞTEN GEÇMEDEN MELBOURNE’DA 6 HAFTA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » AVUSTRALYA TURİZM, NORMALLEŞME DEMEDİ, SALGINDA İŞ İŞTEN GEÇMEDEN MELBOURNE’DA 6 HAFTA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ

07.07.2020 - 12:52

AVUSTRALYA TURİZM, NORMALLEŞME DEMEDİ, SALGINDA İŞ İŞTEN GEÇMEDEN MELBOURNE’DA 6 HAFTA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ

 

Avustralya’nın en büyük 2. kenti olan Melbourne’da 191 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi üzerine zorunlu sebepler dışında 6 hafta süreyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Kovid-19’un tekrar yükselişe geçtiği Avustralya’da, Victoria Eyaleti’nin başkenti ve ülkenin en büyük 2. kenti olan Melbourne’da 6 haftalık sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews, düzenlediği basın toplantısında, eyaletin başkenti Melbourne’da Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle uygulanacak yeni tedbirler ve yasaklarla ilgili açıklamada bulundu.

Başbakan Andrews, Melbourne’da 12 farklı posta koduyla “sıcak bölgeler” olarak tanımlanan virüsün yoğun olarak görüldüğü 38 semtte “egzersiz ve tedaviye gitmek, okula veya işe gitmek, bakmakla yükümlüğü olduğu kişilere karşı sorumluluklarını yerine getirmek, yiyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemesi satın almak” haricinde uygulanan sokağa çıkma yasağının tüm kenti kapsayacak şekilde genişletildiğini açıkladı.

‘Evde kalın demek, tatil evinde kalın demek değil’

Melbourne’da Kovid-19’un yayılmasının sürdüğünü ve bu yüzden bazı semtler için yürürlükteki yasakların kapsamının genişleterek üçüncü aşamadaki tedbirleri uygulamaya koymak durumunda kaldıklarını vurgulayan Andrews, yarından itibaren kent genelinde yürürlüğe gireceğini ilan ettiği sokağa çıkma yasağının 6 hafta devam edeceğini söyledi.

Yasakların başlamasıyla güvenlik birimlerinin kontrollerini sıkılaştırarak yasal gerekçesi olmadan sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere para cezası vereceğini hatırlatan Andrews, “Evde kalın demek, tatil evinde kalın veya ikici evinizde kalın demek değil. Asıl yaşadığınız evde kalın demektir” ifadesini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :