29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

AZDILAR..YERİ GÖĞÜ DİNAMİTLİYORLAR..MİLAS’TA AKBELEN ORMANI’NDA TERMİK SANTRAL İÇİN ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Ana Sayfa » GÜNCEL » AZDILAR..YERİ GÖĞÜ DİNAMİTLİYORLAR..MİLAS’TA AKBELEN ORMANI’NDA TERMİK SANTRAL İÇİN ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Eklenme : 28.12.2022 - 16:01

AZDILAR..YERİ GÖĞÜ DİNAMİTLİYORLAR..MİLAS’TA AKBELEN ORMANI’NDA TERMİK SANTRAL İÇİN ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Milas’ta Akbelen Ormanı’nın Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’ne (YK Enerji) kaynak sağlanması için yok edilmemesi için İkizköylüler’in hukuk mücadelesi sürerken yurttaşlar patlama sesleriyle sarsıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre İkizköy Çevre Komitesi tarafından paylaşılan videoda; eskiden yurttaşların da yaşadığı ve YK Enerji’nin maden sahasını genişletmesi nedeniyle boşaltılan Işık Dere mevkiinde dinamitlerin patlama görüntüleri yer aldı.

“EVLERİMİZDE ÇATLAKLAR OLUŞTU”

Komiteden yapılan açıklamada “En az deprem kadar şiddetli. Evlerimizde çatlaklar oluştu. Ama her şeyden önemlisi bu ölüm çukurlarında eskiden koca bir yaşam vardı. Işıkdere mahallesi, koca çay, ormanlar, zeytinlikler… Hepsi eskimiş bir elektrik üretim şekli yüzünden yok olup gitti. Akbelen’e bunun için bu kadar sıkı sarıldık. Ve bırakmayacağız. Yaşamlarımızı, Akbelen’i bu acımasızlığa feda etmeyeceğiz. Yeryüzü bunu hak etmiyor” denildi.

İLGİLİ HABER: TELEVİZYONLARDA DİZİLERDEN, KADIN PROGRAMLARINDAN AKAN ŞİDDET GÖRÜNTÜLERİ BAZEN MECLİS’TE VEKİLLERİMİZ BİRBİRLERİNİ YUMRUKLARKEN, BAZEN KADINLAR EŞLERİ, SEVGİLİLERİ, BABALARI TARAFINDAN BİR HİÇ UĞRUNA ÖLDÜRÜLÜRKEN, HAYVANLAR BARINAKLARDA TOPLU KATLİAMA UĞRARKEN, BAZEN DE  GÜZELİM ORMANLARIMIZ DİNAMİTLERLE YOK EDİLİRKEN ÇIKIYOR KARŞIMIZA. O NEDENLE ŞİDDETİ TETİKLEYEN PROGRAMCILIK, YAYINCILIK ANLAYIŞININ İPLİĞİNİ PAZARA ÇIKARINCAYA KADAR UYARMAYA DEVAM ETMEKTE FAYDA VAR…..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları