7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

BAHÇELİ: ”HDP’NİN SİYASET DÜNYASINDA YER ALMASINA BİR SANİYE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORUZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAHÇELİ: ”HDP’NİN SİYASET DÜNYASINDA YER ALMASINA BİR SANİYE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORUZ”

Eklenme : 15.11.2022 - 13:34

BAHÇELİ: ”HDP’NİN SİYASET DÜNYASINDA YER ALMASINA BİR SANİYE BİLE TAHAMMÜL EDEMİYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partsinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP’nin başörtüsü konusunda anayasa değişikliği teklifiyle ilgili HDP ile görüşmesini geçen hafta “Son derece doğal ve doğru bir adım” olarak karşılayan Bahçeli, bu haftaki konuşmasında HDP’yi hedef aldı.

Bahçeli, HDP’nin varlığına tahammül edemediklerini söyleyerek “Türkiye’de siyasetin de teröre sevimli mesajlar veren tarih önünde suç ortağıdır. Her muhitte olduğu gibi TBMM’de bölücü sima istemiyoruz. Terörist görmeye dayanamıyoruz. Biz terör örgütüne eleman devşiren sözde Kürdistan propagandasıyla sınırlarımızı kevgire çeviren HDP’nin siyaset hayatında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz. HDP, CHP’nin ikiz kardeşi diğer partilerin marjinal ortağıdır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan satırlar şu şekilde:

 • Terör örgütleri tüm insanlığın ortak düşmanıdır. Hiçbir türevi masum değildir. Bunun üstesinden gelmeden hayatın diğer alanlarında başarı yakalamak çok zordur. Toplumsal huzurumuzun terörle mücadelede alınacak kesin sonuçlara birebir bağlıdır. Dağlarda ve bürokraside bölücü terör örgütüyle hesaplaşmadan huzur bulamayız. Milli birliğimiz buna bağlıdır.
 • Türk milleti terörle yaşamaya alışmayacak buna tahmmül etmeyecektir. Terörün haklı bir gerekçesi asla olamaz. Teröründen irade ve inancından bahsedilemez. Türkiye ne zaman yükselişe geçse terör örgütleri tarafından kanlı bir mesaj almaktadır. Terör terörizmin bir yönüdür ama hepsi değildir.

 

 • Terör örgütleri muhasım çevrelerin çıkarına kullanılan kiralık katiller sürüsüdür. Terörün haklı gerekçesi asla olamaz. Türkiye ne zaman güçlü adımlarından söz ettirse, bölgesel ve küresel meselelere ne zaman müdahil olsa asimetrik saldırılara maruz kalmaktadır. Bu durum karanlık bir döngüdür. Terörle mücadele, teröristle mücadele değildir.
 • Özelde terörle genelde terörizmle mücadele doğaçlama bir süreç şeklinde görülemeyecektir. Terörle mücadele çok değişken ve dinamik bir mücadele alanıdır. Teröristin eylem yöntemlerinin değişmesinde güvenlik kuvvetlerini devamı eğitecek, donatacak taktik-eğitim programı oluşturulmalıdır.
 • Türkiye’de terör örgütüne eleman devşiren HDP’nin siyaset dünyasında yer almasına bir saniye tahammül edemiyoruz. HDP, PKK’nın can yoldaşıdır. HDP, CHP’nin ikiz kardeşi diğer partilerin marjinal ortağıdır.

 • İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırı bir kez daha yüreklerimizi dağlamıştır. Şehitlerimize rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. PKK/YPG ve arkasında duran efendilerini lanetliyorum. Teröristin bir gün bile geçmeden ele geçmesinden dolayı istihbarat ve emniyet güçlerimizi kutluyorum.
 • Terörizme kucak açanlardan hesap soracağız, terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Kiralık katillerini üzerimize salanlara misliyle cevap vereceğiz. Türk milleti teröristleri eğitim, silahlandırıp, Türkiye’ye gönderen sözde müttefiklere diz çökmeyecek, şirret oyunların boyun eğmeyecektir.

 • Dün zillet ittifakının toplantısı İstiklal Caddesi saldırısının gölgesinde yapılmıştır. HDP’nin taziye mesajı ile 6’lı masa açıklamasında bir fark var mıdır? Meçhul bir terörden bahsediyorlar, tamamıyla günü kurtaran bir açıklamayla zillet ittifakı neden ihtiyaç duymuştur. ‘Teröre geçit vermeyeceğiz’ demişler de bu terörün kaynağı kimdir? Saldırıya karşı açıktan tavır alamamış, açıktan lanetleyememiştir. PKK terör örgütüdür tüm insanlığın düşmanıdır diye konuşun ki görelim.
 • HDP’nin sözde taziye mesajıyla altılı masanın mesajı arasında fark var mıdır? Katile katil diyememiştir. Zillet ittifakına sesleniyorum, korkmayın. Terörist Demirtaş’ı ‘Serbest bırakacağım’ diyen Kılıçdaroğlu’nun yumruğunu sıkması eşyanın tabiatına aykırıdır. HDP neyse CHP odur.

 • ABD’nin bakışıyla zillet ittifakının başı arasında fark gören var mıdır? Suriye ve Irak’taki terörist kamplarda eğitilip canlı ceset gibi Türkiye’ye sızdırılan teröristlere hedef listesi veren hiçbir ülke dost değildir, müttefik değildir. Terörizmle hesaplaşmak emperyalizmle hesaplaşmak demektir.

 • ABD menşeli gazetenin her yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği caddenin bombalanmasını servis etmesi kirli bir kampanyadır. En işlek caddenin seçilmesi tesadüf değildir. Bu kanlı saldırının maksadı Türkiye’nin imajını ve 2023 vizyonunu baltalamaktır. Bu saldırıyı iktidarın yaptırdığını söyleyenler sadece namussuz değil, casuslardır. Bu sapık iftirayı diline dolayanların Türkiye diye bir ülkesi olamaz. Bunlar hakkında teröristler için hangi muamele yapılıyorsa aynısı yapılmalıdır.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları