BAHÇELİ, İNCE’NİN YENİ PARTİ İDDİALARINI YORUMLADI: CHP’DE SULAR DURULMAZ, NİTEKİM KAYNAYAN TENCERE KAPAK TUTMAZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAHÇELİ, İNCE’NİN YENİ PARTİ İDDİALARINI YORUMLADI: CHP’DE SULAR DURULMAZ, NİTEKİM KAYNAYAN TENCERE KAPAK TUTMAZ

04.08.2020 - 17:21

BAHÇELİ, İNCE’NİN YENİ PARTİ İDDİALARINI YORUMLADI: CHP’DE SULAR DURULMAZ, NİTEKİM KAYNAYAN TENCERE KAPAK TUTMAZ

 

MUHARREM İNCE YORUMU

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bahçeli Muharrem İnce ekseninde dönen yeni parti iddialarını ise şöyle değerlendirdi:

“CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz.

CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor.

Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor.

Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :