20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

BAHÇELİ: KAZAKİSTAN’DA FETÖ PARMAĞI ARANMALI

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAHÇELİ: KAZAKİSTAN’DA FETÖ PARMAĞI ARANMALI

Eklenme : 11.01.2022 - 12:58

BAHÇELİ: KAZAKİSTAN’DA FETÖ PARMAĞI ARANMALI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, HDP’yi hedef aldı. Bahçeli, “HDP’yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) “terör” iddiasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (DİAYDER) dayanak gösterilmesiyle teftiş başlatılması üzerine de konuştu. Bahçeli, DİAYDER iddianamesini gündeme getirdi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Bahçeli, “Bize ‘Saray’ın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, Kandil’in teşrifatçısı, termikçisi, tedarikçisidir” dedi.

Konuşmasının devamında Türk Tabipler Birliği’ni (TTB)  hedef alan Bahçeli, “TTB, bugün değilse ne zaman kapatılacak, Türk hekimleri bu bölücü ve husumet yapının tasarrufundan ne zaman kurtarılacaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bahçeli’nin konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

”Sınırlarımızın mücavir alanlarında, dağlarda, mezarlarda, şehirlerde, belediyelerde, bürokraside ve gazi Mecliste bölücü teröristleri temizlemedikten sonra rahat bulamayız. Milli bekamız, güvenliğimiz buna bağlıdır. Bayrak inmesin diye yavrularını mezara indiren şehit analarına-babalarına vefa borcumuzu ödemek zorundayız. Biz TBMM’de terörist istemiyoruz. Terör örgütüne eleman devşiren sözde Kürdistan propagandası ile sabırlarımızı kevgire çeviren HDP’yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz. AYM’nin görevini yapmasını bekliyoruz. ”

“CHP Genel Başkanı, İBB’de terör örgütüyle irtibat ve iltisak içinde olanların işe alınmasıyla ilgili devam eden teftiş sürecinde görevli müfettişlere ateş püskürüyor. Çünkü, çiğ süt içtiğinde karnı ağrıyor, hesabını veremeyeceklerinden dolayı korkuyor. İmralı canisi tarafından kurdurulan PKK ve KCK şehir yapılanması arasında yer alan, DİAYDER referansı ile belediyede işe girdikleri iddia edilenlerin destekçisi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bize sarayın sözcüsü diyen Kılıçdaroğlu, Kandil’in teşrifatçısı, termikçisi, tedarikçisidir. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı DİAYDER iddianamesinde Kılıçdaroğlu’nun adı geçiyor mu, geçmiyor mu? Bu zat, terör aparatı DİAYDER’in bölücü mensuplarıyla toplantı yaptı mı, yapmadı mı? Saklanma, çık karşımıza metçe söyle, adamsan cevap ver.

Kılıçdaroğlu yalanı avuç avuç içiyorsun da yeri geldiğinde bir damla gerçeği yutmaya cesaret edemeyecek kadar denge kaybı mı yaşıyorsun?

Suriye’nin Kuzey’i dahil olmak üzere 2015’ten bu yana 33 binden fazla terörist etkisiz hale getirildi. Şehitlerimizin katilleri için hiçbir yer emniyetli değil artık. Hainlerin döktükleri kanda boğulacakları kesindir. ”

“Kazakistan’da fitili tutuşturulan toplumsal olayların, iç kargaşanın yalnızca petrol zammıyla, sosyoekonomik olumsuzlukla tanım yapılması basit ve kolaycılıktır. Dost ve kardeş ülke Kazakistan’daki kanlı gösteriler, mağdur kitlelerin hak arayışı, refah ve özgürlük talebi de değil. Orta Asya, küresel ekonominin küresel siyasi mücadelenin çok boyutlu ticaret ve güvenlik müzakerelerinin ana mihveridir. Kazakistan’da zamlar geri alınmıştır, yeni sözler verilmiştir, yeni paketler gündemdir. Ama olayların durulması mümkün olmamıştır. Hükümet istifa etmiştir. Meselenin can alıcı noktası şudur: Kazakistan’da devlet sokak gösterilerine, kanunsuz göstericilere tüm imkanlarıyla direnmiştir. Kazakistan’daki yasa dışı gösterilerde FETÖ parmağının araştırılması elzemdir.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları