BAHÇELİ: ”ÜLKE SEVDALISI, GÖZÜ KARA YİĞİTLER ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ AFFEDİLSE..”-ERDOĞAN: ”BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ KESİNLİKLE YOK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAHÇELİ: ”ÜLKE SEVDALISI, GÖZÜ KARA YİĞİTLER ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ AFFEDİLSE..”-ERDOĞAN: ”BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ KESİNLİKLE YOK.”

13.05.2018 - 10:24

BAHÇELİ: ”ÜLKE SEVDALISI, GÖZÜ KARA YİĞİTLER ALAATTİN ÇAKICI VE KÜRŞAT YILMAZ AFFEDİLSE..”-ERDOĞAN: ”BÖYLE BİR DÜŞÜNCEMİZ KESİNLİKLE YOK.”

Cumhur ittifakı af tartışmasıyla ikiye bölünmüş görünüyor.

Devlet Bahçeli önceki gün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada başta mafya dünyasının iki önemli ismi Alaattin Çakıcı ve Kürşat Yılmaz olmak üzere kader mahkumları için af istemişti.

”Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?

Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?

Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar?”

Bahçeli’nin bu çağrısına Erdoğan’dan yanıt geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada af konusunun gündemlerinde olmadığını söyledi.

Erdoğan, “Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi kendisine ait taleptir. Ama bizim şu anda hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinikle yok” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :