16 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

BAHÇELİ’DEN METİN AKPINAR’A: ” HALK TV’YE ÇIKARAK BU BENİM CAHİLLİĞİMDİR, ÖZÜR DİLİYORUM DEMESİ LAZIMDIR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAHÇELİ’DEN METİN AKPINAR’A: ” HALK TV’YE ÇIKARAK BU BENİM CAHİLLİĞİMDİR, ÖZÜR DİLİYORUM DEMESİ LAZIMDIR.”

Eklenme : 26.12.2018 - 11:38

BAHÇELİ’DEN METİN AKPINAR’A: ” HALK TV’YE ÇIKARAK BU BENİM CAHİLLİĞİMDİR, ÖZÜR DİLİYORUM DEMESİ LAZIMDIR.”

Ankara’da medya temsilcileriyle bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, soruları yanıtladı.

Bahçeli, MHP’nin Cumhur İttifakı’na destenin sürdüğünü söyledi.

“ESAD İLE DİYALOG KURULMASINDAN YANA DEĞİLİM”

Suriye’deki gelişmeleri değerlendiren Bahçeli, “Türkiye’nin Esad rejimi ile bir diyalog kurmasından yana değilim. Bu zamana kadarki mücadelenin Esad’a teslim edilmesi kayıp olur. Esad rejiminin demokrasi içinde değişikliğe uğratabilecek politikalar geliştirilmeli. Türkiye dış politikadaki etkin inisiyatifi kaybetmemeli. Erdoğan Küresel güçler zirvesi yapmalı.” dedi.

Bahçeli, Hulusi Akar ile Özgür Özel arasında yaşanan tartışmalara ilişkin de “Bu olay Türkiye’yi çok üzmüştür. CHP’nin Grup Başkanvekili olan şahsiyetin o çirkin uslubu, ne CHP’ye bir fayda sağlar ne de Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da o şahıs görür.” diye konuştu.

Bahçeli şöyle devam etti:

16 Ağustos 2015’te sayın Hulusi Akar Paşa Genelkurmay Başkanı olmuştur. MHP olarak 3 yılda bir genelkurmay başkanlarına tebrik ziyareti düzenleriz. Geçmiş dönemde de bunu gerçekleştirmiş olduk. Ancak 2 Ekim 2015’te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Paşayı ziyaret ettim. Orada bir olayı gerçekleştirdim. O da şudur. Sayın Hulusi Akar Paşa’ya Kuran-ı Kerim, Türk bayrağı ve altın kaplamalı bir silah hediye ettim. Niçin bunu yaptım. Bu anlamlı hediyeyi verme ihtiyacı hissetim? Hulusi Akar Paşa Kuran’a, bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır.

MHP 24 Haziran seçimlerine yine bir formül ile gelmiştir. Bu formül bildiğimiz matematiksel bir değerlendirmedir. x+y eşittir veya büyüktür z olması lazım. 24 Haziran seçimlerinde x AKP’dir, y MHP’dir, z de Cumhur İttifakı’nın toplamı olan yüzde 52’dir. Demek ki mahalli idareler seçiminde cumhur ittifakı yüzde 52 altına düşmeyecek bir sonucu sağlayabilirse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinde meşruiyet tartışmasından tutun acımasız muhalefetle ülkeyi kaosa, krize sürükleyecek yanlışlıklardan Türkiye’yi kurtarmış olur.

BİNALİ YILDIRIM’IN İSTİFASI TARTIŞMASI

Binali Yıldırım’ın Cumhur İttifakı’nın İBB adayı olmasıyla ilgili görüşü sorulan Bahçeli, “TBMM Başkanlığından istifa edecek mi?” tartışmasının adaylığını gölgelediğine dikkat çekerek, “Binali Yıldırım İstanbul’da seçilirse TBMM’den istifa etmeli” dedi.

“BU İLLERDE AK PARTİ’DEN JEST BEKLİYORUZ”

Bahçeli, “Adana, Mersin, Manisa’da Ak Parti’den jest bekliyoruz” dedi.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN’İN GÖZALTINA ALINMASI

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturma ile ilgili soruya yanıt veren Bahçeli, “Konuşma esasını kaybetmiştir. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkış alacağım kanaatiyle hareket etmektedir. Şunu söylemek istiyorum. İsterlerse burada Halk TV’nin Arena’sını baştan bu yana neler alaya alındı, bunları tartışmakta yarar var. Öbür taraftan ise konuşmalar çok hoş bir şey değildi. Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Bu eleştiri değildir. Metin Akpınar gibi toplumun sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnek teşkil etmektedir. Kendisine yazık etmiştir. Böyle şey olmaz, olmamalıdır. Bizim Türk toplumunun geçmişinde ayaktan asılma yoktur. Ayaktan asılmayı kast ediyorsanız. Recep Tayyip Erdoğan’ı faşizmin lideri olarak lanse ediyorsunuz. Ben Metin Akpınar’ın Halk TV’ye çıkarak ‘Bu benim cahilliğimdir, özür diliyorum’ demesi lazımdır. Türk demokrasisini yaşatayım derken, demokrasiyi katletmenin anlamı yoktur. Metin Akpınar’ın Abuzer Kadayıf filmini seyretsinler. Orada sosyoloji ile gerçekler arasındaki şeyleri görsünler.” ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ YORUMU

Bahçeli, Mansur Yavaş’ın CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasıyla ilgili “Her yerde kar var” şarkısını anımsatarak, “Her partide MHP’li aday var. Geçmişi ülkücü olanlar hepsi bir araya gelseydi belki bizde bir şeyler olurduk ama ne yapalım olamadık” yorumunda bulundu. Cumhuriyet

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları