BAHÇELİYE ‘’FETÖ’’ YANITI- KILIÇDAROĞLU: FETÖ’CU MU ARIYORSUN, İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMA BAK.-AKŞENER: BUNA PABUÇ BIRAKMAM- ÖZDAĞ: TÜRK HALKI TEHDİTTEN HOŞLANMAZ!

Ana Sayfa » GÜNCEL »  BAHÇELİYE ‘’FETÖ’’ YANITI- KILIÇDAROĞLU: FETÖ’CU MU ARIYORSUN, İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMA BAK.-AKŞENER: BUNA PABUÇ BIRAKMAM- ÖZDAĞ: TÜRK HALKI TEHDİTTEN HOŞLANMAZ!

03.05.2018 - 14:15

 BAHÇELİYE ‘’FETÖ’’ YANITI- KILIÇDAROĞLU: FETÖ’CU MU ARIYORSUN, İŞBİRLİĞİ YAPTIĞIN ADAMA BAK.-AKŞENER: BUNA PABUÇ BIRAKMAM- ÖZDAĞ: TÜRK HALKI TEHDİTTEN HOŞLANMAZ!

 

 

Devlet Bahçeli’nin 100 bin imza meselesine ilişkin açıklamaları siyaseti ayağa kaldırdı.

MHP Lideri Bahçeli, 100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili “Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa, o zaman FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir.” sözlerine ilk tepki Kılıçdaroğlu’ndan geldi:

‘’Devletin namusu olan kozmik odayı FETÖ’ye  kim açtı? FETÖ’nün siyasi hayatıyla işbirliği ile yapanlar bugün seçmenleri suçlama noktasına geldiler. Bu seçmenler FETÖ’cü mü? Defalarca FETÖ’nün siyasi ayağını açıkladım. Bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturan zattır. Herkes bunu biliyor. Türkiye’yi teslim etti. Bundan daha iyi, siyasi ayak mı olur? Şunu affedemiyorum; FETÖ’nun siyasi ayağı ile işbirliği yapanlar, şimdi seçmenleri suçlama noktasına geldiler. ‘Bu seçmenler FETÖ’cu mu değil mi?’ ne demek? Sen FETÖ’cu arıyorsan işbirliği yaptığın adama bakacaksın. Milliyetçiliği ayaklar altına alan adama bakacaksın. Rahmetli Alparslan Türkeş hayatta olsaydı asla ‘ben her türlü milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım’ diyen adam ile yana yana gelmezdi. Kendi partisini satmazdı. Seçmen FETÖ’cu mu değil mi nerden bileceksin? Amaç 100 bin imzayı toplayamasınlar. Amaç bu. Korku dağları sarmış. İstediğiniz kadar korkun 25 Haziran’da Türkiye aydınlığa uyanacaktır. Bütün seçmenlere açık çağrım, kesinlikle ilçe seçim kurullarına gidin 100 bin imzaları tamamlayın o liderleri, cumhurbaşkanlığı adaylığına getiriniz”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’de, Bahçeli’ni ‘’Fetö’’ imasına sert tepki verdi:

“Milleti korkutma ve sindirmeye yönelik açıklamalardan herhangi birisi zarar görürse, buna pabuç bırakmam.”

“Şimdi bugün saray ittifakının, çıkar ittifakının küçük ortağı fındık ve fıstık yemeyi bir kenara koyarak, dizi izlemeye bir ara vererek bana ve Sayın Temel Karamollaoğlu’na imza verecek kişilerin FETÖ’cü olup olmadıklarının anlaşılması için bir konu ortaya attı. Buradan Türkiye’nin savcılarına, hakimlerine, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı’na, Sayın Başbakan’a, İçişleri Bakanı’na, Adalet Bakanı’na seslenmek istiyorum.

Eğer 15 Temmuz’dan sonra FETÖ mücadelesini sulandırmadıysanız FETÖ mücadelesine herkes destek verdi, herkes yanınızda oldu. Siz sulandırmadıysanız, bizzat bizim gözlemlediğimiz ve sizin milletvekilinizin söylediği gibi zenginlerin kaçtığı, çaycının, çorbacının hapis yattığı, Gayretullaha dokunan pek çok eylemin bulunduğu bir FETÖ mücadelesini başaramazsınız. Ama bugün küçük ortağın dediği konuyu ciddiye alarak imza vermeye karar veren kardeşlerimizi korkutmak amaçlı yapılan bu söylemi ciddiye alarak.

Sayın yetkililere sesleniyorum, Sayın Bahçeli’nin genel başkan yardımcılarının 17-25 Aralık’tan sonra 2015 seçimlerinde FETÖ yayın organlarının önünde polisle göğüs göğüse kavga ettiği tespit edilmiştir. Sayın Erdoğan, 17-25 Aralık’ı bir milat kabul ettiğine göre 17-25 Aralık’tan sonra yapılan bu göğüs göğüse mücadelenin içinde yer alan bu genel başkan yardımcılarının FETÖ ile ilgileri tespit edilmiş midir? Tespit edildiyse bu konuda ne yapılmıştır? Ve Sayın Bahçeli’nin talimatı ile bu işler yapıldıysa ki siyasi partilerde öyledir, Sayın Bahçeli’nin FETÖ iltisakları tespit edilmiş midir? Üzerinde bir inceleme yapılmış mıdır? Sayın Bahçeli’nin 17-25 Aralık’tan sonra Sayın Erdoğan’a ’17-25 Recep Tayyip Erdoğan’ lakabını takma girişimleri acaba FETÖ tarafından verilmiş bir talimat mıdır? Sayın Bahçeli’nin 17-25 Aralık konusuyla ilgili odasında bulunan meşhur saatinin rakamları değişmiş midir, değişmemiş midir? Ve Sayın Bahçeli açısından 17-25 Aralık, Sayın Erdoğan’a yapılmış bir kumpas mıdır? Yoksa gerçekten bir yolsuzluk operasyonu mudur?”

Cumhuriyet.com.tr’ye konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ ise şunları söyledi:

“Devlet Bahçeli, açık bir şekilde demokratik hakkını kullanmak isteyen seçmeni, terör örgütü üyeliği ve sempatizanlığı zanna altında bırakacak bir açıklama yapmıştır.

Bu açıklamayı kabul etmek mümkün değildir. Bahçeli’nin bu açıklaması, İyi Parti’nin vermiş olduğu demokrasi ve hukuk mücadelesinin ne kadar haklı olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Bahçeli bu sözleriyle, imza vermeyi değişik nedenlerle gündeminde tutmayan insanları imza vermeye sevk edecektir. Türk halkı tehdit edilmekten hiç hoşlanmaz!”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :