7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

BAKAN BİLGİN’E ”ASGARİ ÜCRETİ 8 BİN TL’NİN ÜZERİNE ÇIKARMAYIN” DİYEN SENDİKA BAŞKANINA: ÇOCUKLARIN BESLENME ÇANTALARINA HİÇ BAKTIN MI?

Ana Sayfa » EĞİTİM » BAKAN BİLGİN’E ”ASGARİ ÜCRETİ 8 BİN TL’NİN ÜZERİNE ÇIKARMAYIN” DİYEN SENDİKA BAŞKANINA: ÇOCUKLARIN BESLENME ÇANTALARINA HİÇ BAKTIN MI?

Eklenme : 26.12.2022 - 8:25

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları
Yoksulluk beslenme çantasını da vurdu

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için örnek beslenme çantası menüsü hazırladı. Kahvaltıyla öğle yemeği arasında ‘ara öğün’ olarak hazırlanan 1 haftalık örnek menüde süt, yumurta, zeytin, peynir, çiğ sebze ve meyve gibi gıdalar yer alıyor. Genel Sağlık-İş Sendikası markete gidip devletin önerdiği beslenme çantasını doldurdu. Ortaya çıkan fatura yoksulun bütçesini aştı. Bir öğrenci için bir haftalık örnek beslenme çantası 102 liraya doldu. Bir çocuğun 1 aylık sağlıklı beslenme çantası 408 TL’ye, iki çocuklu ailenin 816 TL’ye, üç çocuklu ailenin 1224 TL’ye çıktı.

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre Genel Sağlık-İş Başkanı Dr. Derya Uğur, ara öğün olarak hazırlanan beslenme çantasının bile yoksul aileler için büyük maliyet oluşturduğuna işaret ederken, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği de dahil edildiğinde yoksul ailelerin sağlıklı beslenme imkanı bulamadığını söyledi.

Bakanlık “Bunları yedirin” diyerek öğrenciler için sağlıklı ara öğün listesi hazırladı ama tek çocuğun beslenme sepeti 408 lirayı buluyor.

YETERSİZ BESLENME SORUNU

Yoksul ailelerin sağlık için gerekli besin maddelerini uzun süre alamamaları nedeniyle yetersiz beslenme sorunlarının yaşandığına işaret eden Dr. Uğur, “Beslenemeyen çocuklarda, büyüme ve gelişim geriliği, protein yetersizliği, demir yetersizliği, raşitizm, diş çürükleri ve obezite gibi sağlık sorunları görülmektedir” dedi.

İLGİLİ HABER: HAK İŞ, TÜRK İŞ’İ SUÇLUYOR: ”MASADAN KALKMASALARDI ASGARİ ÜCRET DAHA YÜKSEK BİR SEVİYEDE ÇIKARDI”..O ZAMAN SORUYORUZ: TÜRK İŞ MASADAN KALKARKEN AKLINIZ NERDEYDİ? NİYE SESİNİZİ ÇIKARMADINIZ? TÜRK İŞ AYNI MASALI BİR DAHA ANLATTI: İÇİMİZE SİNMEDİ..NE KADAR KOLAY BİR SAVUNMA, MİLYONLARCA ÇALIŞANIN KADERİNİ BELİRLEYECEK BİR KRİTİK NOKTADA HİÇBİR DİRENÇ GÖSTERMEDEN ÇEKİP GİTMEK. BU ARADA BAKAN BİLGİN’DE 8 BİN TL’NİN ÜZERİNDE ZAM VERMEYİN DİYEN SENDİKA BAŞKANI KİM SORUSU HALA ORTADA. KİM BU AHLAK YOKSUNU? BU SUSKUNLUK SENDİKALAR ADINA NE BÜYÜK UTANÇ…

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları