BALIK BAŞTAN KOKAR. DÜN OYNANAN DERBİDE SAHADA TEKME TOKAT BİRBİRİNE GİRENLERİ ANLAMAK İÇİN ANKARA’YA BAKMAK GEREK.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BALIK BAŞTAN KOKAR. DÜN OYNANAN DERBİDE SAHADA TEKME TOKAT BİRBİRİNE GİRENLERİ ANLAMAK İÇİN ANKARA’YA BAKMAK GEREK.

03.11.2018 - 8:18

BALIK BAŞTAN KOKAR. DÜN OYNANAN DERBİDE SAHADA TEKME TOKAT BİRBİRİNE GİRENLERİ ANLAMAK İÇİN ANKARA’YA BAKMAK GEREK.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin bitiş düdüğünün çalmasının ardından tekmeler havada uçuştu.

Derbi öncesi maçı izlemeye gelen bir taraftar, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, Türk Telekom Stadı’ndaki maçtan önce taraftarın kalp krizi geçirdiği belirtilerek, “Taraftarımızın vefat ettiğini eşsiz bir üzüntü ile öğrendik. Taraftarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.” denildi. Kalp krizi geçiren taraftarın Kocaeli Üniversitesi öğrencisi ve ÜNİFEB üyesi Koray Şener olduğu belirtildi.

İşte böylesine üzücü bir olayla başlayan maçta her iki takımın oyuncu ve teknik adamlarının daha sakin olmaları gerekirken sahada sergiledikleri tavır vahimdi.

Spor TotoSüper Lig’de Galatasaray ile Fenerbahçe 2-2 berabere kalırken maç sonu saha karıştı, futbolcular birbirine girdi.Derbinin son anlarında Soldado ile Belhanda arasında gerginlik çıktı.Topsuz alanda birbirleriyle kavga eden iki futbolcu olayları uzatmalara taşıdı. İki futbolcunun uzatma anlarında yaşadığı gerginlik son düdüğün ardından daha da arttı. İki takım futbolcuları arasında büyük bir kavga çıktı. Yedek kulübeleri de dahil herkes sahaya daldı. Bütün yedekler sahaya doğru koşmaya başladı. Jailson’un ardından Galatasaraylı futbolcular koşarken, teknik heyetler de birbirine girdi. Bütün futbolcular adeta birbirlerine yumruk atarken, Fatih Terimde sahaya koştu. Fırat Aydınus’a itirazlarda bulunan Terim, daha sonra Fenerbahçeli futbolculara koştu. Tecrübeli teknik adam, oyuncuları sakinleştirdi ve içeriye gönderdi.

Bilindi gibi Galatasaray’ın teknik direktörü olan Terim iki yıl önce Çeşme’de damadıyla beraber bir kebapçı restoranını basarak kavga çıkarmış, olay sırasında darp edilmişti.

Tabii şiddetin nasıl olup da böylesine yaygınlaştığı sorusu yanıtlanması gereken bir durum. Bu açıdan balık baştan kokar ifadesi hiç boşuna söylenmemiş gibi görünüyor. Ülkenin nasıl bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldığına bakılacak olursa aile içi ilişkilerde, sokakta, okulda, günlük yaşamda, ”spor” karşılaşmalarında kibrit alevinden yangına dönüşen kavgalar, ölümle sonuçlanan tartışmalar dayanaksız görünmüyor. Şiddetin dili ne yazık ki dalga dalga topluma yayılmış durumda. Meclis’te her gün sille tokat birbirine giren vekillere baktığımızda dün oynanan maçtaki utanç görüntülerinin nedeni tüm çıplaklığıyla kendini ele vermiyor mu?

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :