26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

BARINAMIYORUZ DİYEN ÖĞRENCİLERE MANSUR YAVAŞ KUCAK AÇTI: BİZE EMANETSİNİZ..3 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ YURT VE OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Ana Sayfa » GENÇLİK » BARINAMIYORUZ DİYEN ÖĞRENCİLERE MANSUR YAVAŞ KUCAK AÇTI: BİZE EMANETSİNİZ..3 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ YURT VE OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Eklenme : 23.09.2021 - 18:38

BARINAMIYORUZ DİYEN ÖĞRENCİLERE MANSUR YAVAŞ KUCAK AÇTI: BİZE EMANETSİNİZ..3 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ YURT VE OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, barınma sorunu yaşayan öğrencilere yönelik çağrı yaptı. 3 binden fazla başvuru yapılırken öğrenciler kiralanan yurt ve otellere yerleştirilmeye başlandı.

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 1

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkente üniversite öğrenimi için gelen öğrencilerin konaklama sorununa karşı harekete geçti. Sosyal medya hesapları üzerinden barınma sorunu yaşayan öğrencilere çağrı yapan Yavaş, “Barınak sıkıntısı çeken evlatlarımız için geçici konaklama imkânı sağlamaya başladık” notuyla öğrencilere geçici barınma imkanı sağladıklarını duyurdu.

 

110

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 2

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Şefkat Evleri, kiralanan yurt ve otellere öğrenciler yerleştirilmeye başlanırken, sadece 2 gün içinde barınma sorunu yaşayan 3 binden fazla öğrenci Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptı.

 

210

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 3

Başkente gelen öğrenciler AŞTİ’de belediye ekipleri tarafından kurulan “Danışma Masası”nda karşılanırken, burada öğrencilere Büyükşehir Belediyesi’nin onlar için sunduğu imkanlar ve Ankara’ya dair bilgilendirmeler yapıldı.

 

310

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 4

EGO otobüsleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Konferans Salonu’na getirilerek misafir edilen öğrencilere, kalacakları geçici barınma evleri ve Ankara hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Öğrencilere üniversitelerine nasıl ulaşım sağlayacakları da anlatıldı.

410

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 5

Kalacakları barınma noktalarına Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen öğrencilere ayrıca içerisinde şampuan, diş fırçası gibi pek çok malzemenin yer aldığı hijyen ve ikram kiti hediye edildi. Üniversite öğrencileri kaldıkları merkezlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere günde ücretsiz iki öğün yemek ve çamaşır yıkama hizmetinden de yararlanabilecek.

510

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 6

Büyükşehir Belediyesi’nde bilgilendirilen öğrenciler aileleriyle birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette veliler “Bize böyle bir imkan sağladığınız için size minnettarız” derken öğrenciler de “Gençler bu iyiliğinizi unutmayacak” sözleriyle düşüncelerini dile getirdiler.

610

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 7

Öğrencilere ve ailelerine “Görevimiz” diye yanıt veren Yavaş, şöyle konuştu:

“İnşallah hepiniz yerlerinize yerleşeceksiniz. Yedeklerde sıranız gelinceye kadar bize emanetsiniz. Her şeyiniz bize ait. Güvenli yurtlara yerleştireceğiz sizi. Arkadaşlarımız sizlere Ankara’daki öğrencilere tanıdığımız avantajları anlatacaklar. Görevli arkadaşlarımız sizinle ilgilenecekler. Acil bir ihtiyacınız olursa araç ya da sağlık gibi durumlarda da başvuracağınız numaralar sizlere verildi. Direkt o numaraları arayabilirsiniz. Eğitim hayatınız boyunca arkadaşlarımızla iletişim halinde olabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için yanınızda olmaya çalışacağız. Bize emanet çocuklarınız. Hepinizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.”

 

710

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 8

Yurt sırası bekleyen, yurt hakkı elde demeyen ya da ev kiralarının yüksek olması nedeniyle barınma sıkıntısı çeken öğrenciler ve veliler şunları kaydettiler:

Zeliha RAY (Veli) : Sabah 06.00’da Hatay otobüsünden AŞTİ’de indik. Aramadığımız telefon, yurt, ev, emlakçı kalmadı. Bulamadık. Buruk buruk otogara giderken orada ‘hiçbir öğrenci dışarıda kalmayacak’ diye bir yazı gördüm. Oradaki hanımefendi sağ olsun öyle güzel karşıladı ki, gözlerim doldu, ağlamaya başladım. Sonra işlemlerimizi yaptı ve bizi taksiyle buraya gönderdi. Mansur Bey’e çok ederiz. Bu çocuklar dışarıda kalmadı. Bir erkek çocuğu parkta yatmış. Fotoğrafını çekmişler. Ankara’da nasıl yapsın 18 yaşındaki kız çocuğu. Bir kız nasıl yatsın parkta?

810

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 9

Mustafa ÖZTÜRK (Veli): KYK yurdu çıkmadı. Çıkmayınca da büyük boşluğa düştük. Kalacak yerimiz yoktu, 2-3 günlüğüne kalacak yer ararken dün sabah Büyükşehir Belediyesi’ni aradım. Hiçbir zorluk çıkarmadılar. Dediler ki ‘kızınız misafirimizdir’, biz de bugün geldik buraya yerleştik. Kızımızı teslim edeceğiz. Artık onların kızı oldu. Mansur başkana böyle bir hizmet sunduğu için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çok mağdur bir durumdaydım. 10 gündür uyku uyuyamıyorum. Dün sabahtan sonra içim rahatladı. Buraya geldikten sonra, burasının şartlarını gördükten sonra kızımı gönül rahatlığıyla arkadaşlara teslim ediyorum. Artık benim kızım, onların kızı.

910

Yavaş çağrı yaptı, 3 binden fazla öğrenci yurt ve otellere yerleştirildi: Bize emanetsiniz - Sayfa 10

Metehan ÖKTEM (Öğrenci): Hacettepe Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Bir arkadaşımıza Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Konaklama yeriniz yoksa, kalacak yerinizi ayarlayamadıysanız Ankara Büyükşehir Belediyesi size konaklama yeri tahsis edecektir’ diye bir mesaj geldi. Mesajda yer alan başvuru linkinden başvurduk. Birkaç saat içinde buradan arandım. Ne zaman geleceğimi sordular ve hemen halloldu. Hiç sıra beklemeden kaydımızı yaptırdık. 5 dakika içinde de odamızı gösterdiler. Odaya kişisel bakım ürünleri ve yiyecek bir şeyler bırakmışlar. Çok güzel bir jest oldu bize. Yerimizi bulduk.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları