BAŞKAN DURDUĞU YERDE DURMUYOR, MAZBATAYI ALDIKTAN SONRA BASKETBOL MAÇINA GİTTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BAŞKAN DURDUĞU YERDE DURMUYOR, MAZBATAYI ALDIKTAN SONRA BASKETBOL MAÇINA GİTTİ

17.04.2019 - 22:08

BAŞKAN DURDUĞU YERDE DURMUYOR, MAZBATAYI ALDIKTAN SONRA BASKETBOL MAÇINA GİTTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Efes’in Barcelona ile yaptığı basketbol maçına gitti.

17 günün ardından mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturan Ekrem İmamoğlu, Anadolu Efes’in Barcelona ile oynadığı basketbol maçını izlemeye gitti. İmamoğlu geçtiğimiz hafta sonu Beşiktaş-Başakşehir ve Fenerbahçe-Galatasaray futbol karşılaşmalarını da canlı olarak izlemişti.

Tribünler hep bir ağızdan “ Ekrem Başkan” tezarühatı yaptı.

Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı sıfatıyla ilk resmi etkinliğini, Anadolu Efes – Barcelona Lassa arasında oynanan Euroleage maçına giderek yaptı.

Taraftarlar, İmamoğlu’nu alkışlarla ve ”Ekrem Başkan” tezahüratıyla karşıladı. İmamoğlu, maçı, Anadolu Grubu’nun sahibi Tuncay Özilhan ile birlikte locadan izledi. İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte, NBA’de yıllarca oynayan ünlü basketbolcu Mehmet Okur’la da bir araya geldi. Yine eski ünlü basketbolculardan Ömer Onan da İmamoğlu ile bir araya gelenler arasında yer aldı. İmamoğlu’nun locada olduğunu gören çok sayıda kişi de İBB Başkanı’nın yanına gelerek fotoğraf çektirdi, çiçeği burnunda İBB Başkanı’nı tebrik etti.

İmamoğlu, kendisine, ”Büyük Başkan” şeklinde seslenen taraftarlara, el sallayarak karşılık verdi. İmamoğlu, tribünlerden kendisine ulaşmayı başaran taraftarların ”selfie” taleplerini de karşılıksız bırakmadı. İmamoğlu, kucağına verilen bebeği de bir süre sevdi.

THY Avrupa Ligi’nde normal sezonu 4. sırada tamamlayan Anadolu Efes, play-off’ta 5. sırada yer alan Barcelona Lassa ile eşleşmişti.

Anadolu Efes ile Barcelona Lassa arasında normal sezonda oynanan mücadelelerde iki takım da kendi sahasında rakibini mağlup etmeyi başarmıştı.

Toplamda 3 galibiyete ulaşacak takımın İspanya’da düzenlenecek Dörtlü Final’e adını yazdıracağı eşleşmede 2. karşılaşma 19 Nisan Cuma günü yine lacivert-beyazlıların ev sahipliğinde yapılacak.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :