BASKIN SEÇİM KARARINDAN SONRA İLK GENİŞ AÇIKLAMA- ADAY OLACAK MI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » BASKIN SEÇİM KARARINDAN SONRA İLK GENİŞ AÇIKLAMA- ADAY OLACAK MI?

19.04.2018 - 17:37

BASKIN SEÇİM KARARINDAN SONRA İLK GENİŞ AÇIKLAMA- ADAY OLACAK MI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 24 Haziran baskın seçim kararının ardından bugün ilk defa geniş açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

“Erken seçim kararı alındı. Cumhurbaşkanlığı’na aday olacak mısınız?”

”Haziranda seçimleri gerçekleştireceğiz. Haziran güzel bir ay. Haziran aydınlık bir ay. Karanlığın az; ama aydınlığın en fazla olduğu ay. Haziran ayında ağaçlar çiçeğe durur. Haziran ayı aynı zamanda kirazların bol olduğu bir aydır. Hepinize iyi haziranlar diliyorum. Haziranın bir başka özelliği haziran iyilerin galip geldiği; ama kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz. Hepimiz haziran için mücadele edeceğiz. Bu ülkeye demokrasiyi, huzuru, kardeşliği ve barışı getirmek için. Bu ülkenin gerilimden büyük acılar çektiğini hepimiz biliyoruz. Herkes evinde televizyon izlemekten bile neredeyse korkuyor. Ama haziranda söz veriyorum bu ülkeye huzur, barış gelecek; ağaçlar gerçek anlamda çiçek açacak. Ve hepimiz huzur içinde evimizde oturacağız. Demokrasiyi getireceğiz; cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracağız. Beni adaylığıma gelince bizim partimizin bir özelliği vardır. Cumhurbaşkanlığı adaylarını ben değil, parti meclisimiz, yetkili organlarımız belirlerler. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde parti meclisimizi toplayacağız adayımızı da böylece belirlemiş olacağız”

İttifak yapacak mısınız?

“Diğer parti liderleriyle görüşeceğiz ve o çerçevede bir karar alacağız. Şunu açık ve net söyleyeyim; kim demokrasiden yanaysa, kim tek adam rejimine karşıysa, kim Türkiye’de demokrasi, huzur olsun, insanlar düşüncelerini özgürce ifade etsinler diyorlarsa herkesi haziran ayında bekliyoruz. Güzel bir Cumhuriyet için.”

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :