7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

BEKLENİYORDU.. ERDOĞAN’DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI: ”BİRAZCIK ÖNE ÇEKEREK TARİHİNİ GÜNCELLEYECEĞİZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BEKLENİYORDU.. ERDOĞAN’DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI: ”BİRAZCIK ÖNE ÇEKEREK TARİHİNİ GÜNCELLEYECEĞİZ”

Eklenme : 05.01.2023 - 15:15

BEKLENİYORDU.. ERDOĞAN’DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI: ”BİRAZCIK ÖNE ÇEKEREK TARİHİNİ GÜNCELLEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan şöyle konuştu:

“2023 yılı inşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21.5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın daha eşiğindeyiz. Mevsim şartlarını dikkate alarak belki birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçimlerinin önemini en iyi sizler biliyorsunuz.

Üye sayımızı 2018’de 10 milyon sınırına çıkardık. Yargıtay Başsavcılığı tarafından açıklanan rakamlara göre 11 milyon 240 bin üyeyle girdik. Bunların hepsini üst üste koyun, yetmedi üçle çarpın, yine de AK Parti üye sayısına yetişemiyor. AK Parti’nin üye sayısı artık cumhuriyet tarihimiz boyunca bir siyasi partinin erişebildiği en yüksek üye rakamıdır. .

Ülkeyi yönetme emanetini teslim aldığımızda yogun ve kırgın ama aynı zamanda Türkiye biziz diyen bir millet bulmuştuk. AK Parti’yi kuruluşundan bu yana hep zirvede tutan sır işte budur.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisi hedefine emin adımlarla ilerlediğimiz bu dönemde, akılla açıklanamayacak meseleler ortaya çıktı. Gezi olayları bahanesiyle önümüze konanlar bile resmen Türkiye’ye dur demekti. Biz bunlara kulak asmayınca yeni kumpasları devreye soktular. Ordu içerisine soktukları hainlerle başlattıkları darbe girişimini minnetimizin iradesi ile atlattık. Kovid-19 salgınıyla başlayan süreç, uzunca bir süredir bizi köşeye sıkıştırmaya çalışanların aslında ne kadar kırılgan bir siyasi yapıya ait olduklarını gösterdi.

Bu sabah Putin ile bir görüşmem oldu. Ukrayna – Rusya savaşını ele aldık. Bölgede neler yapabileceğimizi konuştuk. Suriye’deki gelişmeler, Rusya-Suriye-Türkiye olarak Moskova’da bakanlarımızın bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Ardından dışişleri bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz.

Bugün yine Zelenskiy ile bir görüşmem olacak. Tahıl koridorunu görüşeceğiz. Rusya-Ukrayna savaşında izlediğimiz, dengeli siyasetle bölgedeki ateşin yayılmasını engelledik. Esir değişimine de vesile olan girişimimiz oldu. Biz tüm bu çalışmalarımızı yürütürken, elbette sancıların üzerimize karabulut gibi çöktüğü günler oldu.

Suriye’deki gelişmeler, Rusya-Türkiye-Suriye olarak istihbarat, savunma bakanlarımızın Moskova’da bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Ardından inşallah Dışişleri bakanlarımızı yine üçlü olarak bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz. Derdimiz bölgedeki sükuneti, suhuleti sağlamak, bölgedeki barışı egemen kılmak.

Yatırım istihdam, üretim, cari fazla yoluyla büyümeyi sağlayan bir Türkiye’yi dünyaya tahkim edeceğiz. Barışı da tehdit eden Rusya-Ukrayna savaşında izlediğimiz dengeli siyasetle bölgedeki ateşi engelledik. Tahıl koridoru sayesinde bütün dünyayı açlık tehdidinden kurtardık.

Biz tüm bu çalışmaları yürütürken elbette sancıların, belirsizliklerin üzerimize kara bulut gibi çöktüğü günler oldu. Ama mücadeleyi hiçbir zaman bırakmadık. Maruz kaldığımız baskılara rağmen kendi özgün politikalarımızı hayata geçirmekte kararlı kaldık.

Kabine toplantısının ardından yapacağımız değerlendirmede bu sürecin ekonomik boyutunu milletimize bir kez daha hatırlatacağız. AK Parti başaramaz denen her şeyi başaran, milletimize verdiği her sözü tutan bir parti olduğunu bıkmadan usanmadan anlatmanız gerektiğidir.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları