29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

BİDEN, PUTİN’İN KISMİ SEFERBERLİK İLANINI DEĞERLENDİRDİ: BAŞKA BİR ÜLKEYİ İŞGAL ETMENİN MAZERETİ OLAMAZ

Ana Sayfa » DÜNYA » BİDEN, PUTİN’İN KISMİ SEFERBERLİK İLANINI DEĞERLENDİRDİ: BAŞKA BİR ÜLKEYİ İŞGAL ETMENİN MAZERETİ OLAMAZ

Eklenme : 21.09.2022 - 23:27

BİDEN, PUTİN’İN KISMİ SEFERBERLİK İLANINI DEĞERLENDİRDİ: BAŞKA BİR ÜLKEYİ İŞGAL ETMENİN MAZERETİ OLAMAZ

Joe Biden: Putin yine sorumsuzca açıklamalar yapıyor

Birgün’de yer alan habere göre ABD Başkanı Joe Biden, Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu’nda konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘kısmi seferberlik’ ilan etmesine yönelik değerlendirmelerde bulunan Biden, “Başka bir ülkenin topraklarını işgal etmenin hiçbir mazereti olmaz. Putin yine sorumsuzca açıklamalar yapıyor” ifadelerini kullandı.

‘İRAN’DA KADIN HAKLARININ UYGULANMASINI İSTİYORUZ’

Biden, “Çin ile aramızda açık bir rekabet var. Tayvan Boğazı’nda barış ve istikrar istiyoruz. İran sorumluluklarını yerine getirirse ABD olarak çözüme hazırız. Ama nükleer silaha ulaşmalarına izin vermeyeceğiz” yorumunu yaptı.

İran’da ‘ahlak polisi’ tarafından gözaltına alındıktan sonra hiçbir hastalığı olmamasına rağmen hayatını kaybeden Mahsa Amini’nin ölümüne ilişkin açıklama yapan Biden, “İran’da kandın haklarının tam olarak uygulanmasını istiyoruz” dedi.

BEYAZ SARAY: AĞIR SONUÇLARI OLUR

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada ise ABD’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in nükleer silah kullanma konusundaki “sorumsuz” tehditlerini “çok ciddiye aldığı” bildirildi.

Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby, Rus liderin nükleer silahları kullanması halinde, ABD’nin atacağı belirli adımların “ağır sonuçlar doğuracağını” söyledi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları