BİNALİ YILDIRIM ERDOĞAN’A BUNU MU DEDİ: ”BENİ BERAT VE BİLAL İLE MUHATAP ETMEYİN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİNALİ YILDIRIM ERDOĞAN’A BUNU MU DEDİ: ”BENİ BERAT VE BİLAL İLE MUHATAP ETMEYİN.”

29.11.2018 - 12:43

BİNALİ YILDIRIM ERDOĞAN’A BUNU MU DEDİ: ”BENİ BERAT VE BİLAL İLE MUHATAP ETMEYİN.”

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, AK Parti’nin İstanbul adaylığında yaşandığı iddia edilen krizin perde arkasını yazdı. Takan, İstanbul için adı geçen TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın ‘Belediye meclis üyelerini ben belirleyeyim’ isteğinde bulunduğunu ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan hiç beklemediği bir yanıt aldığını öne sürdü.

Yeniçağ’dan Ahmet Takan, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti’nin İstanbul adaylığında yaşandığı iddia edilen krizi köşesine taşıdı.

Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye meclis üyelerini belirlemek isteyen TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a, “Berat Albayrak ve Bilal Erdoğan ile beraber çalışın. Onlarda da isimler var” dediğini ileri sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın beklemediği bir tepkiyle karşılaştığını öne süren Takan, Yıldırım’ın “Beni Berat ve Bilal ile muhatap etmeyin. Siz ne emrederseniz ben onu yaparım. Ama onlarla pazarlığa girmem” yanıtını verdiğini aktardı.

“Saray kaynakları Yıldırım’ın restinden sonra aile içinde oluşan havayı şöyle anlatıyor” diyen Takan, “Yıldırım’ın isteklerinin hepsi kabul edilirse İstanbul Belediye Başkanlığı, Binali Yıldırım Başkanlığı olur” diye yazdı.

Takan’ın ‘Yıldırım, aile içi baskıdan bunaldı’ başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘İSTANBUL’DA 3 GÜN ÇÖPLER TOPLANMASA YILDIRIM’IN HALİ NİCE OLUR?’

“Saray kaynaklarından ulaştığım bilgilere göre, Binali Yıldırım’ın Erdoğan’ın belirlediği ilçe belediye başkan adaylarına pek öyle bir itirazı yok. Sadece bazı ilçe belediye başkanlıklarına kendine yakın isimleri oturtmak için pazarlık yapıyor, ısrarcı oluyor. Bir de belediye meclis üyelerinin belirlenmesinin kendisine bırakılmasını istiyor. İşte büyük kriz de tam bu noktada çıkıyor.

Yıldırım, ‘Belediye meclis üyelerini ben belirleyim’ deyince Erdoğan da ‘O zaman Berat Albayrak ve Bilal  Erdoğan ile beraber çalışın. Onlarda da isimler var’ cevabını veriyor ve beklemediği bir tepki ile karşılaşıyor:

‘Beni Berat ve Bilal ile muhatap etmeyin. Siz ne emrederseniz ben onu yaparım. Ama onlarla pazarlığa girmem.’

Adam  haklı mı?.. Haklı!.. Kadir Topbaş örneği ortada.. Gün gelince altının çok rahat oyulacağı bir maceraya neden girsin. Birisinin kafası atınca, en yakın akrabalarına bir telefon edip, ‘çöpleri toplamayın’ dese ve İstanbul’da 3 gün çöpler toplanmasa Binali Yıldırım’ın hali nice olur?.. Bir düşünün…

Binali Yıldırım’ın tek talebinin bu olduğunu da sanmıyorum. Hazır eline fırsat geçmişken bazı iade-i itibar taleplerinin olmayacağını düşünmek saflık olur!..

Saray kaynakları Yıldırım’ın restinden sonra aile içinde oluşan havayı şöyle anlatıyor: ‘Yıldırım’ın isteklerinin hepsi kabul edilirse İstanbul Belediye Başkanlığı, Binali Yıldırım Başkanlığı olur.’

Her ne kadar etrafa kriz çözülmüş havası da yayılsa aile içinde sıkıntı giderilmiş değil. O yüzden İstanbul Belediye Başkan adayının isminin açıklanması Erdoğan’ın Arjantin dönüşüne bırakıldı. Pazarlıklar ne sonuç getirir? Kestirilmesi güç… Sürpriz olabilir mi?.. Yıldırım, yelkenleri suya indirmez ise olabilir.. Damat ile oğul çok fena kızmış!..”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :