23 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

BİNALİ YILDIRIM SONUNDA GİDİYOR. YARIN VERECEĞİ VEDA YEMEĞİNİN ARDINDAN MECLİS BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFASI BEKLENİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİNALİ YILDIRIM SONUNDA GİDİYOR. YARIN VERECEĞİ VEDA YEMEĞİNİN ARDINDAN MECLİS BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFASI BEKLENİYOR.

Eklenme : 17.02.2019 - 11:44

BİNALİ YILDIRIM SONUNDA GİDİYOR. YARIN VERECEĞİ VEDA YEMEĞİNİN ARDINDAN MECLİS BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFASI BEKLENİYOR.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, yarın Mecliste eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna yemek verecek. Yıldırım’ın yarın istifa etmesi bekleniyor.

AK Parti tarafından İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, eski TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleriyle yemekte bir araya gelecek.

Sputnik’in haberine göre Yıldırım, yarın saat 20.00’de TBMM Tören Salonu’nda geçmiş dönem TBMM başkanları ve 27. Dönem milletvekilleri onuruna yemek verecek.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Meclis Başkanı olarak 12 Temmuz 2018’de seçilen Yıldırım’ın yarın istifa ederek 7 aydır sürdürdüğü görevine veda etmesi bekleniyor.

Yıldırım’ın, istifa dilekçesini Meclis Başkanlığı’na sunmasının ardından Meclis Başkanı seçilinceye kadar olan süre içinde, TBMM Başkanvekilleri arasında en yaşlı olan Celal Adan, ‘Başkan Vekili’ sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı olacak.

TBMM İçtüzüğü uyarınca, Meclis Başkanı adayları, Meclis üyeleri içinden TBMM Başkanı’nın istifası sonrasında Genel Kurulun toplandığı günden itibaren 5 gün içinde Başkanlık Divanı’na bildirilecek.

TBMM Başkanlığı için adaylık başvurularının sona erdiği günün ertesinde Genel Kurul, Başkan seçimi için toplanacak. Planlanan takvime göre, 24 Şubat Pazar günü 29. TBMM Başkanı seçilecek.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları