10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A KRİTİK ÇAĞRI: ”SANA ‘TARAFSIZLIĞI’ İLE DÜNYAYA ‘ÜN SALMIŞ’ TRT’DEN SESLENİYORUM. GEL, ÇEKİNME, DEVLETİN TELEVİZYONU TRT’DE SENİN İSTEDİĞİN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLAYALIM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A KRİTİK ÇAĞRI: ”SANA ‘TARAFSIZLIĞI’ İLE DÜNYAYA ‘ÜN SALMIŞ’ TRT’DEN SESLENİYORUM. GEL, ÇEKİNME, DEVLETİN TELEVİZYONU TRT’DE SENİN İSTEDİĞİN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLAYALIM”

Eklenme : 24.05.2023 - 23:38

KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A KRİTİK ÇAĞRI: ”SANA ‘TARAFSIZLIĞI’ İLE DÜNYAYA ‘ÜN SALMIŞ’ TRT’DEN SESLENİYORUM. GEL, ÇEKİNME, DEVLETİN TELEVİZYONU TRT’DE SENİN İSTEDİĞİN GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLAYALIM”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’deki propaganda konuşmasında; “Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım. Devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin. E çık karşıma ve milletimiz, onun derdini bileni de o dertleri kimin çözebileceğini de bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın, kararını versin” dedi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için TRT’de propaganda konuşmasını bugün yaptı.

TARAFSIZLIĞI DÜNYAYA ÜN SALMIŞ TRT: “Sevgili halkım, bugün çok değerli bir davet için karşınızdayım. 14 Mayıs geride kaldı. Millet seçimini yaptı ve ben sandıkta Erdoğan ile baş başa kaldım. Artık yalnızca o ve ben varız. Sakın yanlış düşünmeyin, o parti bu parti yok. Artık sandıkta birbirine taban tabana zıt iki farklı anlayış var. Şimdi tarafsızlığı ile dünyaya ün salmış TRT ekranlarından yüksek cesareti ile gönüllere taht kurmuş, bir kişiye sesleneceğim.

ERDOĞAN, GEL ÇEKİNME: Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım, devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin. E çık karşıma ve milletimiz, onun derdini bileni de o dertleri kimin çözebileceğini de bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın, kararını versin.

GİZLİ SAKLI MÜZAKERELER YÜRÜTEN KENDİSİDİR: Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki; PKK ile masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir. Bir milletin namusu olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan kendisidir.

ÖZ EVLADINI MÜLTECİYE ÇEVİREN: 10 milyon düzensiz göçmeni, bile isteye vatanımıza sokan kendisidir. Yabancılara, el altından konut karşılığı vatandaşlık satan kendisidir. Milletin öz evladını, mülteciye çeviren bırak ev araba almayı, kira bile ödeyemeyecek duruma düşüren kendisidir. O biliyor da maalesef TRT’de bu gerçekleri sizlere göstermiyor. Bu konuşmayı, TRT istediği için değil; kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar. Benim güzel halkım, görün, tanıyın, bu vatanı, bu milleti kimin sevdiğini bilin.” (HABER MERKEZİ)

***
Kılıçdaroğlu, TRT’de Erdoğan’a meydan okudu, ‘çık karşıma’ dedi
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’deki propaganda konuşmasında; “Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım. Devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin” dedi.
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için TRT’de propaganda konuşmasını bugün yaptı. Kılıçdaroğlu, şunu söyledi:

‘Çekinme karşıma çık’
“Sevgili halkım, bugün çok değerli bir davet için karşınızdayım. 14 Mayıs geride kaldı. Millet seçimini yaptı ve ben sandıkta Erdoğan ile baş başa kaldım. Artık yalnızca o ve ben varız. Sakın yanlış düşünmeyin, o parti bu parti yok. Artık sandıkta birbirine taban tabana zıt iki farklı anlayış var. Şimdi tarafsızlığı ile dünyaya ün salmış TRT ekranlarından yüksek cesareti ile gönüllere taht kurmuş, bir kişiye sesleneceğim.

Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, çekinme. İkimiz de er meydanına çıkalım, devletin televizyonu TRT’de, senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun. Sen ki kendine reis dedirten, sen ki bir dünya lideri herhalde Bay Kemal’den çekinmezsin. E çık karşıma ve milletimiz, onun derdini bileni de o dertleri kimin çözebileceğini de bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın, kararını versin.

’10 milyon düzensiz göçmeni, bile isteye vatanımıza sokan kendisidir’
Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki; PKK ile masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir. Bir milletin namusu olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan kendisidir. 10 milyon düzensiz göçmeni, bile isteye vatanımıza sokan kendisidir. Yabancılara, el altından konut karşılığı vatandaşlık satan kendisidir.

Milletin öz evladını, mülteciye çeviren bırak ev araba almayı, kira bile ödeyemeyecek duruma düşüren kendisidir. O biliyor da maalesef TRT’de bu gerçekleri sizlere göstermiyor. Bu konuşmayı, TRT istediği için değil; kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar. Benim güzel halkım, görün, tanıyın, bu vatanı, bu milleti kimin sevdiğini bilin.”

İLGİLİ HABER:

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ MİLLET İTTİFAKI’NIN 13. CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA İKİNCİ TURDA DESTEK VERECEKLERİNİ AÇIKLADI. İKİNCİ TURUN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ÖNEMLİ BİR ADIMDI BU. AMA DAHA ÖNEMLİSİ O GÖRÜŞMEDEN DAKİKALAR ÖNCE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMDI: ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK ÜLKEMİZDEKİ 13 MİLYON SIĞINMACIYI VATANLARINA GERİ GÖNDERECEĞİM” ÖZDAĞ SONRADAN YAPTIĞI DİĞER AÇIKLAMADA ”BEN ELBETTE İÇİŞLERİ BAKANI OLMAYI İSTİYORUM AMA BU 28 MAYIS’TAN SONRA CUMHURBAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN TEKLİFİME SICAK BAKMASI VE BUNU MİLLET İTTİFAKI’NIN DİĞER BİLEŞENLERİNİN DE ONAYLAMASI İLE GERÇEKLEŞECEK BİR DURUM” DEDİ. YANİ ÖZDAĞ ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI” PAYLAŞIMINI TAMAMEN BAĞIMSIZ BİR KARARLA GÜNDEME TAŞIMIŞ OLDU. ŞİMDİ SORU ŞU: ÖZDAĞ NİÇİN BU RİSKİ GÖZE ALDI? İŞTE YANITI……ÜMİT ÖZDAĞ İKİNCİ TUR ÖNCESİ SEÇİMLERİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR ADIM ATTI: ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları