BİR İLERİ BİR GERİ. HAVALİMANININ AÇILIŞINA GİTMEYEN BAHÇELİ, GÖKÇEK’E KUCAK AÇTI. GÖKÇEK’TEN JET YANIT..

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİR İLERİ BİR GERİ. HAVALİMANININ AÇILIŞINA GİTMEYEN BAHÇELİ, GÖKÇEK’E KUCAK AÇTI. GÖKÇEK’TEN JET YANIT..

29.10.2018 - 18:15

BİR İLERİ BİR GERİ. HAVALİMANININ AÇILIŞINA GİTMEYEN BAHÇELİ, GÖKÇEK’E KUCAK AÇTI. GÖKÇEK’TEN JET YANIT..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in MHP’den aday olacağı iddialarına yanıt verdi.

Bahçeli, “Sayın Gökçek’e herhangi bir önerimiz olmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olmak istiyorum derse Milliyetçi Hareket Partisi için şereftir. Havalimanının açılışını televizyondan takip edeceğiz.” dedi.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanı ile temasınız oldu mu?” sorusuna, “Bunların cevabını İsmail Küçükkaya veriyor sabah sabah. Bir ona sorarsanız” diye cevap verdi.

Yeni Havalimanı’nı değerlendiren Bahçeli, “Millete büyük bir hizmet olmuştur. Büyük bir açılış yapılacak. Biz de televizyonlardan takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

EYT konusuna değinen Bahçeli, “Diğer muhalefet partileri ile aynı alanda bulunmak istemiyoruz. İP, CHP ve HDP ile yanyana olmak istemiyoruz. Onlar parlamenter sisteme dönme çabasında. Biz bu duruşlarını benimsemiyoruz. EYT konusunda MHP’nin seçim beyannamesinde madde vardır. Arkadaşların ön hazırlığı olmuştur. Bu konunun, bugünkü ekonomik şartlarda 700 milyarı bulacak. Bugünkü ekonomik dönemde ısrarcı olmama kanaatindeyiz. Meclis araştırması açılması konusunda MHP görüşlerini saklı tutmakla birlikte çekimser oy kullanmıştır” dedi.

Bahçeli yerel seçim ile ilgili, “Her ilde kendi adaylarımız gireceğiz. İstanbul’da da bir sürprizimiz olabilir. Sürprizi söylersem anlamı kalmaz. İleri ki günleri beklemek lazım.” diye konuştu.

Doğu illerindeki seçim stratejisi sorusuna yanıt veren Bahçeli, “Bu konudaki düşüncelerimiz ilgi görmemiştir. Cumhur İttifakı devam ediyor. Yerel ittifakta yokuz diyoruz.” dedi.

“Bu soruyu Cumhurbaşkanı’na ya da parti sözcülerine sormak lazım. İstediğini bakan yapabilir ya da değiştirebilir. Bu konuda karar onundur.”

Bahçeli, “İstanbul için de sürprizimiz olabilir” dedi.

Yeni havalimanı ile ilgili isim önerisi de öneren Bahçeli, “Büyük hakan Metehan ismini tavsiye edebilirim” ifadeleri kullandı.

Bu arada Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Devlet Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi.

Gökçek, “Sayın Bahçeli, Türkiye’nin başı sıkıştığı her anda, ülkenin düze çıkışında anahtar rolü oynamış bir vatanseverdir… Sayın Bahçeli, sözleriyle beni inanılmaz şekilde onore etmiştir… Sözleri bana şeref vermiştir… Teşekkür ediyorum…” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :