1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

BİR İPTAL DAHA..ON BİNLERCE KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN GÖKÇEADA MERYEM ANA PANAYIRI ”ŞİKAYET” ÜZERİNE İPTAL EDİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİR İPTAL DAHA..ON BİNLERCE KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN GÖKÇEADA MERYEM ANA PANAYIRI ”ŞİKAYET” ÜZERİNE İPTAL EDİLDİ

Eklenme : 11.08.2022 - 22:07

BİR İPTAL DAHA..ON BİNLERCE KİŞİYE EV SAHİPLİĞİ YAPAN GÖKÇEADA MERYEM ANA PANAYIRI ”ŞİKAYET” ÜZERİNE İPTAL EDİLDİ

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı’nın, 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklamasına tepkiler sürerken, her yıl 15 Ağustos’ta Gökçeada’da yapılan Meryem Ana Panayırı’nın ‘şikâyet’ üzerine organizasyon yetkilileri tarafından iptal edildiği belirtildi.

Gökçeada’da ağustos ayında Türkiye ve Yunanistan’dan on binlerce kişiye ev sahipliği yapan panayırın organizasyonunu bu yıl İmroz Eğitim ve Kültür Derneği üstlendi.

Derneğin, panayırdan elde edeceği gelir eğitim-öğretim faaliyetleri ve panayırın yapıldığı Tepeköy’ün ihtiyaçları için kullanılacaktı.

Ancak dernek yayınladığı açıklamayla CİMER’e gelen şikayetler üzerine bu yıl panayırı gerçekleştiremeyeceklerini söyledi.

Açıklamada, “Gökçeada Kaymakamlığı’ndan izin alınarak tüm hazırlığını yaptığımız panayır organizasyonu hakkında çeşitli şikayetler yapıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Bu seneye mahsus gecikmeli olarak organizasyonunu üstlendiğimiz panayırımızı bu şartlar altında gerçekleştiremeyeceğimiz kanaatine varmış bulunmaktayız. Ancak yukarıda belirttiğimiz amaçlarla ve yüzyıllardır süre gelen ticari kaygılardan uzak gelenekselleşmiş haliyle bu panayırı bundan sonraki yıllarda gerçekleştirmek için gönüllü olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz” denildi.

Derneğin açıklamasının tamamı şöyle:

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları