BİR KURULTAY ÇAĞRISI DA KÜTAHYA’DAN

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİR KURULTAY ÇAĞRISI DA KÜTAHYA’DAN

05.07.2018 - 6:55

BİR KURULTAY ÇAĞRISI DA KÜTAHYA’DAN

Kütahya’da 8 kurultay delegesinden 7’si yaptıkları ortak açıklamayla kurultay çağrısı yaptı.

GERÇEK GÜNDEM – CHP Kütahya’da kurultay delegesi olan 8 isimden 7’si, 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, genel başkan koltuğuna talip olmasıyla başlayan olağanüstü kurultay restleşmesinde tarafını seçti.

Kütahya’da kurultay çağrısı yapan CHP’nin kurultay delegeleri arasında Zeliha Aksaz Şahbaz, Serpil Gulseven, Hasan Koç, Fisun Aktakka Yıldız, Tamer Yenikaya, Makbul Sarı ve Evrim Kamil Tuncel yer aldı.

CHP Kütahya’da kurultay isteyen delegeler adına şu açıklama yapıldı:

“Basına ve Kamuoyu’na,

16 Nisan Anayasa referandumu ve 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri sonrası ülkemizin rejimi değişmiş, demokratik hukuk devleti niteliği ve Cumhuriyet kazanımları ortadan kaldırılarak tek adama teslim edilmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçim sürecini sorgulamak, bu zorlu süreçte Cumhuriyet değer ve ilkelerini yeniden kazanabilmek; parlamenter, demokratik, laik, sosyal, hukuk devletini hayata geçirebilmek için partimizin, tüzük, program ve kurumsal yapısıyla kendini sorgulaması ve yeni kadrolar, program, ve tüzük ile demokratik bir şekilde yapılanması gereği doğmuştur. Partimizin kendi iç dinamiklerinde demokratik teamüller hayata geçirilerek, halkımızı kucaklayan ve ülkemizin ağır sorunlarına çözüm oluşturan politikalarla umut olması temel hedefimizdir.

Tüm bu koşullarda Kütahya Kurultay Delegeleri çoğunluğu olarak, parti tabanımız ve örgütümüzün de isteği doğrultusunda partimizin en üst karar organı olan Büyük Kurultay’ın toplanmasını gerekli görüyor ve bu talebimizi dile getiriyoruz.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :