BİR ÜLKEDE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI HUKUK DIŞI UYGULAMALARI SORGULAMASI GEREKİRKEN NİÇİN FÜZELERLE İLGİLENİR? İŞTE FEYZİOĞLU VE S-400’LER

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİR ÜLKEDE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI HUKUK DIŞI UYGULAMALARI SORGULAMASI GEREKİRKEN NİÇİN FÜZELERLE İLGİLENİR? İŞTE FEYZİOĞLU VE S-400’LER

24.06.2019 - 22:15

BİR ÜLKEDE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI HUKUK DIŞI UYGULAMALARI SORGULAMASI GEREKİRKEN NİÇİN FÜZELERLE İLGİLENİR? İŞTE FEYZİOĞLU VE S-400’LER

 

”Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “S-400 hava savunma sistemleri tercih olmaktan çıkmış, 82 milyonun can güvenliğini korumak adına bir egemenlik sorunu haline gelmiştir. Türkiye hava savunma sistemini güçlendirmelidir” dedi.

22 Haziran tarihli Hürriyet’te yer alan haber aynen bu cümlelerle başlıyordu.

”Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı ’Gündem Özel’ programına, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Hasan Ünal, Mühendis ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Dr. Sencer İmer, Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen ve Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk katıldı. Programda, Türkiye’nin Rusya’da satın almaya karar verdiği S-400 ve Doğu Akdeniz’deki doğal gaz krizi masaya yatırıldı.”

Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun konuklarına bakıldığında ortada bir sorun görünmüyor. Dış politika ağırlıklı programın konukları alanında uzman bilim insanlarından ve asker kökenli isimlerden oluşuyor. Tuhaflık konuklarda değil S-400 gibi bir konunun işlendiği programın moderatörü Metin Feyzioğlu’nda.

Ülkede hukuk dışı uygulamaların ortalıkta cirit attığı bir aşamada sesi çıkmayan, durun ne yapıyorsunuz demeyen, Barolar Birliği Başkanı olarak tepkisini ortaya koymayan Feyzioğlu acaba neden S- 400’lere neden merak saldı?

31 Mart’ta YSK’nın İstanbul seçimini iptal eden kararı karşısında Türkiye ayağa kalkarken gelişmeleri tribünlerden izleyen, sonrasında Kılıçndaroğlu’na Çubuk’ta linç giriminde bulunulurken beklenen tepkiyi vermeyen, dünyada bile yankı uyandıran İstanbul seçimine göz ucuyla da olsa bakmayan Barolar Birliği Başkanı’nın S-400’lere sevdalanması neyle açıklanabilir?

YSK’nın vicdanlarda derin yaralar açan iptal kararını görüştüğü günlerde, Erdoğan Saray’da yargı reformu paketini açıklarken onu coşkuyla alkışlayan Metin Feyzioğlu ‘ilginç’ bir profil çizmeye devam ediyor ve füzelere merak salan bir hukuk adamı olarak tarihe geçeceğe benziyor.

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :