BİR YANDA KİRLİ OPERASYONLAR, DİĞER YANDA GERÇEĞİ ARAYANLAR: 80 ÖNCESİ CHP GENÇLİK KOLLARI,  ANTALYA’DA BİR ARAYA GELİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BİR YANDA KİRLİ OPERASYONLAR, DİĞER YANDA GERÇEĞİ ARAYANLAR: 80 ÖNCESİ CHP GENÇLİK KOLLARI,  ANTALYA’DA BİR ARAYA GELİYOR.

25.11.2019 - 8:11

BİR YANDA KİRLİ OPERASYONLAR, DİĞER YANDA GERÇEĞİ ARAYANLAR: 80 ÖNCESİ CHP GENÇLİK KOLLARI,  ANTALYA’DA BİR ARAYA GELİYOR.

 

1970 -1980 yılları CHP Gençlik Kollarında yöneticilik yapmış, CHP’nin güçlü muhalefet ve iktidar mücadelesi verdiği dönemlerde  Ecevit’in adını dağlara taşlara kazıyan, sosyal demokrasi mücadelesinin  en önde gelen isimleri 07 Aralık 2019 Cumartesi saat 13.00’de Antalya AKM Perge salonunda bir araya geliyor.

Dönemin Antalya İl Gençlik Kolu Başkanı Recep Durmasür’ün ev sahipliğinde, Türkiye’nin her bir ilinden efsane gençlik diye anılan: Başta CHP gençlik kolları genel başkanları olmak üzere; Gaziantep’ten Rize’ye, Eskişehir’den Samsun’a, İstanbul’dan Adana’ya kadar bir çok İl Başkanlığı ve yöneticilik yapmış isimler toplantıya katılacaklar.

O günün gençleri, CHP’nin bu günkü durumunu değerlendirecekler ve nasıl iktidar olunur sorusunu tartışacaklar. Çıkan sonuç da rapor haline getirerek CHP Genel Merkez Yönetimine gönderilecek.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Erbay Metin25 Kasım 2019

1968 ve sonraki 10 yılda bizlerin yokluk yıllarına rağmen yaptığımız çalışmalar ve son 30 yıldır gençlik kollarının yapısı karşılaştırılamaz. 1990 lı yıllarda seçimlere az bir süre kala, “neden halen afişleme ve bayrak asma tamamlanmadı?” diye sorduğumda, “bu işleri ihale ettik. İhale gençlik kolu başkanında kaldı. Henüz ödeme yapılmadı” yanıtını duyduğum gün bizlerin yokluk içinde yaptıklarımız, aklımdan geçti. Çok ama çok üzüldüm ve ümitsizliğim başladı.

İlgili Terimler :