20 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

”BİZ GELDİĞİMİZDE AMBULANS MI VARDI” DİYEN ERDOĞAN’A: ” ATEŞİ ODUNLARA SÜRETEREK YAKACAKTIK AMA ODUN DA YOKTU”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”BİZ GELDİĞİMİZDE AMBULANS MI VARDI” DİYEN ERDOĞAN’A: ” ATEŞİ ODUNLARA SÜRETEREK YAKACAKTIK AMA ODUN DA YOKTU”

Eklenme : 18.03.2022 - 12:55

”BİZ GELDİĞİMİZDE AMBULANS MI VARDI” DİYEN ERDOĞAN’A: ” ATEŞİ ODUNLARA SÜRETEREK YAKACAKTIK AMA ODUN DA YOKTU”

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Az önce televizyon ekranında paletli ambulanslarla hasta taşımasını izledim. Biz geldiğimizde siz bırakın paletli ambulansı ya normal ambulans var mıydı arkadaşlar?” şeklindeki açıklamasına göndermede bulundu.

“Türkiye’de AK Parti öncesi olmayanlar listesi giderek uzuyor. Yol yoktu. Köprü yoktu. Otomobil yoktu. Elektrik yoktu. Su yoktu. Çamaşır makinesi yoktu. Buzdolabı yoktu. Otomobil zaten yoktu. Mağarada yaşıyorduk. Ateşi odunları birbirine sürterek yakacaktık ama odun da yoktu. Şimdi bu listeye ambulans da eklendi” diyen Altaylı, şöyle devam etti:

“İşin ilginci, bu ambulans meselesini iki sene önce genç bir okurdan gelen mail üzerine yazmışım. ‘Ambulans yok idiyse nasıl oluyor da 112 Ambulans Hizmeti 28 yaşında olabiliyor. At arabası ile mi hasta taşıyorlardı’ diye.

AK Parti’den önce akıllı telefon yoktu çünkü henüz icat edilmemiş, icat edilmişse de yaygınlaşmamıştı. AK Parti’den önce bu kadar yaygın bir internet ağı yoktu doğru ama zaten bilinmiyordu, kullanılmıyordu. Şimdi gelişti ama yine de olması gerektiği kadar gelişmedi.

‘AK PARTİ’DEN ÖNCE BU KADAR DIŞ BORCUMUZ DA YOKTU’

Bu kadar yaygın bilgisayar kullanımı da yoktu belki. Doğrudur LED TV yoktu çünkü icat edilmemişti. Ve keşke betona yatırdığımız parayı sanayiye yatırsaydık da bu LED ekranları üretecek fabrikalar da kurulmuş olsaydı. Ha bir de AK Parti’den önce bu kadar dış borcumuz da yoktu. Ve bir grup müteahhide yıllar boyu ödemek zorunda olduğumuz garanti ödemelerimiz

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları