”BİZ HAZIRIZ, SEN DE HAZIR OL TÜRKİYE’M, İNCE İNCE GELİYORUZ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”BİZ HAZIRIZ, SEN DE HAZIR OL TÜRKİYE’M, İNCE İNCE GELİYORUZ.”

04.05.2018 - 6:34

”BİZ HAZIRIZ, SEN DE HAZIR OL TÜRKİYE’M, İNCE İNCE GELİYORUZ.”

Sonunda gözler CHP’nin bugün Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı toplantıya çevrildi.

Kılıçdaroğlu’nun ve kurmaylarının sır gibi sakladıkları ismin kim olduğu konusu günlerdir siyasetin gündemini oluştururken dün İlhan Kesici’nin beklenmeyen çıkışı dikkatleri Muharrem İnce’nin üzerinde topladı. Adaylar arasında ismi en kuvvetli olasılık olarak geçen Kesici’nin dün sonucu ilan eden bir yaklaşımla ”“Sabahleyin Muharrem İnce’yi telefonla tebrik ettim. O da tebriklerimi kabul etti. Allah hayırlı uğurlu etsin” demesi İnce’nin adaylığı konusundaki iddiaları güçlendirdi.

Muharrem İnce’nin uzun zamandır beraber çalıştığı ekibin dün gece Ahmet Taner Kışlalı Salonu’ndan paylaştığı afişler ve resimler İnce’nin adaylığını doğrulayacak nitelikteydi.

Fotoğraflarda İnce’nin “Türkiye’m kazanacak” sloganı öne çıkarken, paylaşımın, “Salon hazır, biz hazırız, sen de hazır ol Türkiyem… İnce İnce geliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan tören öncesinde CHP Grubu Barolar Birliği’nin Balgat’taki sosyal tesislerinde basına kapalı bir toplantı yapacak ve Kılıçdaroğlu’nun burada adayın adını açıklayacak.

İddialara göre Kılıçdaroğlu’nun önceki gün Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi çağırdığı ve ‘’Adayımız sensin’’ dediği öğrenildi. Bu doğrultuda adayın adı salonda Kılıçdaroğlu tarafından anons edilecek. Ardından CHP’nin seçim bildirgesiyle paralel bir manifesto okuyacak. Programdan sonra Hacıbayram Camii’ne gidilecek ve Cuma Namazı kılınacak. Buradan da Birinci Meclis’e geçilecek. Birinci Meclis önünde de Kılıçdaroğlu veya Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın halka seslenmesi bekleniyor. İnce’nin bugün saat 14.00 civarında doktorların uygun görmesi durumunda GATA’da tedavi gören eski Genel Başkan Deniz Baykal’ı da ziyaret etmesi bekleniyor. Ardından Yalova’ya hareket etmesi planlanan İnce’nin babasının mezarına gideceği, annesinin elini öpeceği belirtiliyor. İnce’nin yarın da (cumartesi) Yalova Meydanı’nda Yalova halkından helallik alacağı ve mitinglere başlayacağı kaydediliyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :