28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN GÖÇMENLERLE İLGİLİ ÇARPICI BİR ÇIKIŞ DAHA

Ana Sayfa » GÜNCEL » BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN GÖÇMENLERLE İLGİLİ ÇARPICI BİR ÇIKIŞ DAHA

Eklenme : 18.08.2021 - 19:35

BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN GÖÇMENLERLE İLGİLİ ÇARPICI BİR ÇIKIŞ DAHA

Nokta TV’de katıldığı programda “Suriyeliler bizden yaklaşık 30 yıl gerideydi. Iraklılar da öyle. Ama Afganlar 100 yıl geride” diyen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kişilerin sosyal entegrasyonunun sağlanmasının mümkün olmadığını öne sürdü.

Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“HİÇ BUNLARI DÜŞÜNMEDİNİZ Mİ?”

“İnsanlara garip geliyor, 15 yaşındaki kız çocuğunu istismarda bulundu bir Afgan. Kardeşim, o onun farkında değil. Afganistan’da çünkü 9 yaşındaki kız çocuğuyla evlendiriliyor bunlar. 10 yaşında, 12 yaşında… Bizim ‘yavrum, çocuğum’ diye sevdiğimiz 9-10 yaşındaki kız çocuklarına bunlar ‘karısı olabilecek’ gözüyle bakıyor. Siz bunları, bu topluma nasıl entegre edeceksiniz? Hiç bunları düşünmediniz mi?”

“SAVAŞMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMAMIŞLAR 7 YAŞINDAN İTİBAREN”

“Adam sadece burkalı kadın görmüş. Şimdi yüzü açık bir kadın görünce bile ona tuhaf geliyor. Bu sosyal entegrasyonu sağlayabilmek mümkün değil. Adamlar savaşmaktan başka bir şey yapmamışlar 7 yaşından itibaren. Komşu köyle savaşmış, komşu kabileyle savaşmış, komşu kavimle savaşmış. Savaşmış da savaşmış.”

ilgili haber: BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN İLE AFGANİSTANLI GAZETECİ SUNATULLAH SAADAT ARASINDAKİ TARTIŞMA TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI..TANJU ÖZCAN’A ”ŞEREFSİZ” DİYEN, ”ÜLKENİZDEKİ KADINLAR GÖĞÜSLERİ AÇIK, ÇIPLAK DOLAŞIYORLAR, BİN TANE CAMİNİZ VAR, NAMAZ KILAN MI VAR?” ŞEKLİNDE KONUŞAN SUNATULLAH SAADAT SONRADAN ÖZÜR DİLESE DE KARŞILIKLI GERGİNLİĞİN ŞİDDETİ ARTTI..SAADAT’A AYNI DİL ÜZERİNDEN YANIT VEREN TANJU ÖZCAN’IN ASIL HEDEFİYSE MUHALEFET PARTİLERİYDİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DA SESLENEN ÖZCAN ”AFGAN GÖÇÜNE KARŞI MADEM DOĞU SINIRLARIMIZI KORUYAMIYORUZ, AVRUPA İLE OLAN SINIRLARIMIZI TÜMÜYLE AÇIN” ÇAĞRISI DA YAPTI..PEKİ BU GERİLİM NEREYE DOĞRU GİDİYOR? CHP BU GELİŞME KARŞISINDA NASIL BİR ÇİZGİ İZLEYECEK?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları