BOŞ LAFI BIRAK, İŞ ÜRET. YILMAZ BÜYÜKERŞEN’DEN HAYAT PAHALILIĞINA İNAT VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK SÜT PROJESİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BOŞ LAFI BIRAK, İŞ ÜRET. YILMAZ BÜYÜKERŞEN’DEN HAYAT PAHALILIĞINA İNAT VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK SÜT PROJESİ

11.01.2019 - 10:18

BOŞ LAFI BIRAK, İŞ ÜRET. YILMAZ BÜYÜKERŞEN’DEN HAYAT PAHALILIĞINA İNAT VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK SÜT PROJESİ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek büfelerinde ucuz süt satışına başladı.

 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesince kırsal kalkınmaya destek olmak ve halkın sağlıklı, ekonomik ve doğal süt ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanan Halk Süt Projesi kapsamında Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sosyal medyadan bir video yayınladı.

Eskişehir’de büyük ilgi gören Halk Ekmek’ten sonra Halk Süt Projesini de hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, projenin başladığı ilk günde Eskişehirlilerden büyük ilgi gördü. Yenilenen ve süt satışının başladığı büfelerinden birini ziyaret eden Eskişehir Belediye Başkan Yılmaz Büyükerşen, süt alarak büfe işletmecilerine projeye gösterdikleri hassasiyet sebebiyle teşekkür etti.

Mahmudiye, Çifteler, Han İlçeleri Süt Üreticileri Birliği ile yaşama geçirilen Halk Süt Projesi’nde Eskişehirli üreticiden alınan sütler, her türlü kontrolden geçirildikten sonra sağlıklı ve doğal bir şekilde Eskişehir halkına ulaştırılacak. 5 litrelik Halk Sütün 15 lira karşılığında satılacağı ifade edilirken, kısa süre içerisinde 1.5 ve 3 litrelik satışların da başlayacağı belirtildi.

 

 

PİYASADAN DAHA UCUZ:

Büyükerşen “Projemiz ile birlikte Eskişehirli çiftçimizin ürettiği, doğal, sağlıklı, ekonomik sütü halkımız ile buluşturuyoruz. İlk olarak yenilenen Halk Ekmek Büfeleri’nde satışa sunulacak olan Halk Süt, pastörize günlük süt olma özelliği taşıyor. Hiçbir ticari kaygı gütmeden yağı alınmamış ve içine başta su olmak üzere herhangi bir madde katılmamış sütlerimizi piyasadaki muadil pastörize günlük sütlerden çok daha ucuza halkımıza sunuyoruz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :