2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

BOSNA SANCAK DERNEĞİ BAŞKANI ERDEN’DEN DESTİCİ’YE BÜYÜK TEPKİ: ”ERKAN BAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCULARI ARASINDA YER ALAN, SAYILARI GÜNÜMÜZDE 30 MİLYONA KADAR ÇIKAN TÜRK VATANDAŞI RUMELİLİLERDEN BİRİDİR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BOSNA SANCAK DERNEĞİ BAŞKANI ERDEN’DEN DESTİCİ’YE BÜYÜK TEPKİ: ”ERKAN BAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCULARI ARASINDA YER ALAN, SAYILARI GÜNÜMÜZDE 30 MİLYONA KADAR ÇIKAN TÜRK VATANDAŞI RUMELİLİLERDEN BİRİDİR”

Eklenme : 13.04.2023 - 17:34

BOSNA SANCAK DERNEĞİ BAŞKANI ERDEN’DEN DESTİCİ’YE BÜYÜK TEPKİ: ”ERKAN BAŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCULARI ARASINDA YER ALAN, SAYILARI GÜNÜMÜZDE 30 MİLYONA KADAR ÇIKAN TÜRK VATANDAŞI RUMELİLİLERDEN BİRİDİR”

Erden de “Juso, Boşnakçada Yusuf isminin karşılığıdır. Jusoviç ise Yusufoğlu demektir. Büyük Birlik Partisi Başkanı’nın, Yusufoğlu soyadından neden rahatsız olduğunu ve ne demek istediğini anlamış değiliz” dedi. Erden ayrıca, “Bu kadar bilgisiz bir kişi Türkiye’de nasıl oluyor da siyasi bir partinin lideri oluyor?” dedi.

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Erden, Destici’yi istifaya çağırdı.

“Erkan Baş veya göç etmeden önceki ismi ve soy ismiyle Erkan Jusoviç. Boşnak kökenli, Türk halkının şerefli bir evladıdır. Asla Tito’nun artığı olmayıp Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucuları arasında bulunan ve günümüzde 30 milyona kadar çıkan Türk vatandaşı Rumelililerden biridir. Baş soyadı da Jusoviç soyadı da derin, anlamlı, şerefli soy adlardandır. Juso, Boşnakçada Yusuf isminin karşılığıdır. Jusoviç ise Yusufoğlu demektir. Büyük Birlik Partisi Başkanı’nın, Yusufoğlu soyadından neden rahatsız olduğunu ve ne demek istediğini anlamış değiliz.

Anladığım tek şey, bu kadar bilgisiz bir kişi Türkiye’de nasıl oluyor da siyasi bir partinin lideri oluyor? Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri halkımızın birlik ve beraberliğini bozan sayın Mustafa Destici gibi siyasetçilerdir. Kendisine tavsiyem, derhal parti başkanlığından istifa etmesidir. İstifa etmezse önümüzdeki seçimlerde hem 30 milyon Rumelili hem de birlik ve beraberliğimizi savunan Türk halkı ona gereken dersi verecektir.”

BOSNA SANCAK DERNEĞİ’NİN HATAY’DA ”BİRLİK SOFRASI BULUŞMASI”

NE OLMUŞTU?

Destici, katıldığı bir televizyon programında Baş, hakkında “Adam Tito artığı. Yugoslavya’da biliyorsunuz bir Tito rejimi vardı; bir Sovyet rejimi benzeri, bir komünist bir rejim vardı. Şimdi buradan geçiyorsun Almanya’ya. Tamamen sol örgütler içerisinde, belli ki Alman istihbaratlarının kontrolünde yetiştiriliyorsun, Türkiye’ye gönderiliyorsun. Senin gerçek soyadın ne, Jusoviç. Burada neyi kullanıyorsun, Baş’ı kullanıyorsun” demişti.

Sunucudan gelen soru üzerine de “Soyadı Baş olan siyasetçi kim? TİP’in başkanından bahsediyorum… Jusoviç gerçek soyadı. Sen şimdi Türk milletinin karşısına Jusoviç diye çıkabiliyor musun?” ifadelerini kullanmıştı. Bu iddiasından emin olup olmadığı sorulunca, da “bilgileri Google’dan bulduğunu” ve “gerçeğin toplumdan gizlendiğini” ileri sürmüştü.

Baş, bu sözlerin üzerine yaptığı açıklamada, “Bu şahsı ciddiye almam ama burada mesele ben değilim. Hakaret edilen ülkemizdeki milyonlarca Yugoslavya göçmenidir. Ajan diye itham edilen Almanya’da doğmuş milyonlarca işçi çocuğudur. İşte ırkçılık budur” dedi.

TİP lideri, Destici’nin “kamuoyundan gizleniyor” iddiasında bulunduğu bilgilerin hem internette hem kendisinin yazdığı ‘Yaşamak İçin Sosyalizm’ kitabında yer aldığını belirterek, ”Irkçılık komploculuktur, ırkçılık sahtekarlıktır. Bu da basit bir örneğidir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER: MUSTAFA DESTİCİ’NİN IRKÇILIK YÜKLÜ AÇIKLAMALARI TÜRKİYE’DE SAYILARI 30 MİLYONA ULAŞAN TÜRK VATANDAŞI RUMELİLİLERE VE ONLARIN YARATTIĞI KOSKOCA BİR KÜLTÜREL YAPIYA DA HAKARETTİR.

TV1OO KANALINDA ”İNSANLIK SUÇU” İŞLENDİ..MUSTAFA DESTİCİ’DEN, ERKAN BAŞ’A İNANILMAZ SÖZLER..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları