12 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

BOZDAĞ: ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI ÖNÜNDE BİR ENGEL YOK, 2023’TE İKİNCİ ADAYLIĞI OLACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » BOZDAĞ: ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI ÖNÜNDE BİR ENGEL YOK, 2023’TE İKİNCİ ADAYLIĞI OLACAK

Eklenme : 25.06.2022 - 18:05

BOZDAĞ: ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI ÖNÜNDE BİR ENGEL YOK, 2023’TE İKİNCİ ADAYLIĞI OLACAK

AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere Ağrı’ya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kentte açıklamalarda bulundu.

Bozdağ Ağrı’da yaptığı konuşmada AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘3. kez aday olabilir mi’ tartışmalarına değindi. Bozdağ, Erdoğan’ın adaylığının önünde herhangi bir engel olmadığını öne sürerek, “Erdoğan’ın adaylığı önünde bir engel yok, 2023’te ikinci adaylığı olacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ’ın açıklamaları şöyle:

“Tartışılan bir konuda Adalet Bakanı’nın hele anayasa ve hukukla ilgili bir konuysa konuşması kadar doğal bir şey olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘2023 seçimlerinde aday olamaz’ tartışmasını Millet İttifakı, bileşenleri ve onlara destek verenler televizyonlarda, gazetelerde, değişik mekanlarda yapıyorlar. Siyasiler de yapıyor, herkes yapıyor. Onlar tartışıyor bu konuyu. Biz tartışmaya açmadık.

Onun için ben şunu da ifade edeyim. Sayın Cumhurbaşkanımızı 2023 seçimlerinde yenemeyeceğini anlayanlar umutlarını Cumhurbaşkanımızın anayasal ve yasal adaylığını engellemeye bağlamış durumdadırlar. Bu fevkalade onlar için üzüntü verici bir durumdur. Meydana çıkmaktan, adil bir yarışa katılmaktan, milletin hakemliğine başvurmaktan ve milletin verdiği karara rıza göstermekten bu kaçındıklarını gösteriyor.

Anayasa ne diyor, cumhurbaşkanı seçimi statüsü, değişikliği ilk seçimde yürürlüğe girer. Bu değişikliğe göre Başkan Erdoğan ilk defa 2018’in 24 Haziranı’nda seçildi. 2 defa seçilemez kuralı burada işlemeye başlıyor. 2023’te yapılacak seçim Başkan Erdoğan’ın 2. seçimi olacaktır.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları