2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

BU DA GELDİ BAŞIMIZA..TUNCAY MOLLAVEYİSOĞLU: ”E-DEVLET PLATFORMU HACKLENDİ, YURTTAŞLARIN TÜM BİLGİLERİ HACKERLARIN ELİNDE”

Ana Sayfa » GÜNCEL » BU DA GELDİ BAŞIMIZA..TUNCAY MOLLAVEYİSOĞLU: ”E-DEVLET PLATFORMU HACKLENDİ, YURTTAŞLARIN TÜM BİLGİLERİ HACKERLARIN ELİNDE”

Eklenme : 28.04.2023 - 8:19

BU DA GELDİ BAŞIMIZA..TUNCAY MOLLAVEYİSOĞLU: ”E-DEVLET  PLATFORMU HACKLENDİ, YURTTAŞLARIN TÜM BİLGİLERİ HACKERLARIN ELİNDE”

Türkiye’de yurttaşların kamu kurumlarındaki online hizmetlere elektronik ortamda erişebilmesini sağlayan e-Devlet ile ilgili büyük bir ‘hack’ skandalı yaşandığı ortaya çıktı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, veri sızıntısını gözler önüne serdi.

KİMLİK NUMARASI, EV ADRESİ, TELEFON…

Cumhuriyet’in haberine göre Mollaveisoğlu, paylaşımında kişisel bilgilerin bulunduğu verileri paylaşarak yurttaşların TC kimlik numaraları, aile dökümleri, ev adresleri ve telefon numaraları gibi özel bilgilerin hackerların eline geçtiğini söyledi.

MOLLAVEİSOĞLU: BÜYÜK BİR SKANDAL

Hükümetin hack olayını yalanladığını ancak olayın doğru olduğunu vurgulayan Mollaveisoğlu, “İsmini girdiğiniz herkesin tüm kimlik bilgileri en detaylı şekilde bulunabiliyor” dedi. Olayı ‘büyük bir skandal’ olarak nitelendiren Mollaveisoğlu, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Özel bilgilerin ifşası… Devletin koruması altındaki kişisel güvenlik duvarları yıkıldı. Şu saat itibari ile halen ulaşılabiliyor.”

Seçim öncesi büyük skandal: Yurttaşların tüm bilgileri hackerların elinde! - Resim : 1

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları