14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

BU DA OLDU..İDDİA: UŞAK’TA 150 KAMYON DOLUSU KALDIRIM TAŞI SÖKÜLÜP SATILDI

Ana Sayfa » YURTTAN » BU DA OLDU..İDDİA: UŞAK’TA 150 KAMYON DOLUSU KALDIRIM TAŞI SÖKÜLÜP SATILDI

Eklenme : 05.01.2022 - 20:53

BU DA OLDU..İDDİA: UŞAK’TA 150 KAMYON DOLUSU KALDIRIM TAŞI SÖKÜLÜP SATILDI

Uşak’ta Acıkadem Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 9 kilometrelik yolda vatandaşların iddiasına göre kaldırım taşları her geçen gün azalmaya devam ediyor. Konuyla ilgili İYİ Partili Uşak Belediye Meclis üyelerinin soru önergesine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın açıklaması “Bilmiyorum” oldu. İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş ise kaldırım taşlarının satıldığını iddia etti.

Uşak’ta Acıkadem Mahallesi kavşağından başlayıp Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne uzanan Kuzey İmar Yolu’ndaki 9 kilometrelik kaldırım taşları, 2020’den itibaren eksiliyor.

Konuyla ilgili olarak Uşak Üniversitesi İnşat Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Soner Şeker, 27 Nisan 2020’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a “Sayın başkanım Mehmet Çakın kuzey çevre yolu kent ormanı bölgesinde kaldırım taşları günden güne eksiliyor. Taşların yer değiştirmesi umarım belediye kontrolündedir. Yoksa birileri beytül mala ortak mı oluyor. İlginize şimdiden teşekkür ederim” sorularını yöneltmişti.

BELEDİYE YAZILI OLARAK CEVAP VERECEK

Yaşanan süreç sonrası, Kuzey İmar yolunda yaklaşık 150 kamyonluk kaldırım taşı yok olduğu iddia ediliyor.

Gazete Duvar’dan Özlem Kara’nın haberine göre İYİ Parti grubu, kaldırım taşlarının akıbetini sormak için Uşak Belediye Meclisi’ne soru önergesi verdi.

Pazartesi günü yapılan Uşak Belediye Meclisi Ocak ayı birinci oturumunda verilen önergenin ardından, konuyla ilgili bilgisi olmadığını söyleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, önergeye yazılı olarak cevap vereceğini belirterek oturumu kapatmıştı.

KALDIRIM TAŞLARI SATILDI MI?

Kaldırım taşlarının satıldığını iddia eden İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, konuyla ilgili Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Belediye meclisine soru önergesi verdiklerini hatırlatan Savaş, “Araştırmaya başlayınca konuya dair vatandaştan istihbarat aldık. Bu taşlar yaklaşık bir, bir buçuk yıldır eksiliyor. Benim anladığım ve düşündüğüm kadarıyla belediye bu taşları satmış. Belediye Başkanı ‘Bu konu hakkında bir bilgim yok’ diyor. Biz bu konuyu araştırmaya devam edeceğiz ki bu konu hakkında da Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları